Strona główna Kultura Wybierz się na spacer po mieście tropem nietypowej wystawy

Wybierz się na spacer po mieście tropem nietypowej wystawy [FOTO]

0

Czujni obserwatorzy miasta zapewne zauważyli, że niektóre świdnickie przystanki autobusowe nabrały tej jesieni wyjątkowo intensywnych kolorów. Wszystko to za sprawą wystawy poprojektowej, podsumowującej tegoroczną edycję projektu „Lato na podwórku”.

Hasłem przewodnim wystawy, podobnie jak całego tegorocznego cyklu działań w ramach projektu, jest przyszłość. Plakaty zaprezentowane w ramach ekspozycji – ich tematy, hasła i ilustracje wynikają z wakacyjnych działań prowadzonych przez Fundację na świdnickich podwórkach w lipcu i sierpniu tego roku – tłumaczy Maria Zięba z Fundacji Ładne Historie.

Plakaty autorstwa Kamila Lacha, znanego też jako Zgonowicz, wyróżniają się spośród natłoku wizualnego przestrzeni miejskiej – operują prostą kreską, intensywnymi kolorami i zabawną formą. Umieszczone na przystankach autobusowych, niczym dobrze znane reklamy, prowokują do zastanowienia się nad tym, jak wyglądać będzie przyszłość naszego najbliższego otoczenia – Świdnicy, podwórek, mieszkańców i mieszkanek miasta. Każda z realizacji przypomina nam, że przyszłość nie jest wcale taka odległa. O tym, jaka będzie decydujemy już dzisiaj – wskazuje Zięba.

Jak dodaje, wystawa jest jednocześnie trasą spacerową, która umożliwi spojrzenie na Świdnicę z nowej perspektywy. – Bez względu na to czy spacerujecie na piechotę czy korzystacie z transportu publicznego – każde z Was ma plakaty Zgonowicza na wyciągnięcie ręki – zaznacza. Prezentowane w ramach wystawy plakaty można zobaczyć w terminie do 16 października na przystankach w następujących lokalizacjach:

  1. Osiedle Zarzecze – przystanek Kopernika,
  2. Osiedle Zawiszów – przystanek przy ul. H. Pobożnego,
  3. Śródmieście – przystanek przy ul. Muzealna,
  4. Śródmieście – plac Świętej Małgorzaty,
  5. Osiedle Młodych – przystanek na skrzyżowaniu Riedla/Wróblewskiego.

/Fundacja Ładne Historie, opr. mn/

Poprzedni artykułSzkoła rysunku i malarstwa we Wrocławiu – jaką wybrać?
Następny artykułPremier przedstawił nowy skład rządu. Wojciech Murdzek straci tekę ministra