Strona główna Artykuł sponsorowany Szkoła rysunku i malarstwa we Wrocławiu – jaką wybrać?

Szkoła rysunku i malarstwa we Wrocławiu – jaką wybrać?

0

Wiele osób, które posiadają artystyczną duszę, poszukuje miejsca, gdzie pod bacznym okiem profesjonalistów, będzie mogło szlifować swój warsztat. Tego rodzaju wsparcie dotyczy również nauki czy też doskonalenia się w malarstwie bądź rysunku. Wrocław, nazywany miastem młodych ludzi, przyciąga wiele utalentowanych artystycznie osób, jednak nie zawsze mają one szansę dostać się do państwowych szkół i uczelni artystycznych. Rozwiązaniem może okazać się szkoła „Awangarda”, która wsparcia udzieli każdemu chętnemu do pracy.

Szkoła „Awangarda” – najważniejsze informacje
Szkołę rysunku cechuje przede wszystkim ponad 10-letnie doświadczenie w nauczaniu oraz indywidualne podejście do każdego ucznia z osobna, jak i do całej grupy. Najważniejszą jej zasadą jest organizacja merytorycznych zajęć, gdzie każdy może wynieść z nich jak najwięcej dla siebie, jednocześnie spędzając czas w miłej i przyjaznej atmosferze wśród innych kursantów.

Indywidualny i dostosowany do potrzeb każdego ucznia program nauczania, sprawia, iż kursy chętnie wybierają osoby posiadające różne doświadczenia. Zajęcia oferowane są zarówno osobom zaawansowanym, jak i amatorom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rysunkiem i malarstwem. Większość uczniów wybiera je z myślą o przygotowaniu się do egzaminu do liceum bądź na wymarzony kierunek studiów.

Rodzaje kursów w Awangardzie
W szkole są zaoferowane różne rodzaje kursów, spośród których na pewno każdy zainteresowany tematyką malarstwa lub rysunku wybierze coś dla siebie. Do tego typu kursów zaliczają się:

  • Kurs ASP – jest to indywidualnie przygotowany kurs dla osób starających się dostać na różne kierunki studiów na uczelniach artystycznych w Polsce, takich jak ASP we Wrocławiu, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu bądź Łódzka Szkoła Filmowa. Do przykładowych kierunków – na jakie można przygotować się uczęszczając na ten kurs – zaliczamy:  Malarstwo, Mediację Sztuki, Animację, Architekturę Wnętrz, Wzornictwo czy też Scenografia. Program nauczania obejmuje szereg zajęć teoretycznych, jak i praktycznych dzięki czemu można zarówno poznać zagadnienia teoretyczne z danej dziedziny, jak i w praktyce doświadczyć tego, co będzie wymagane na egzaminach bądź podczas zajęć na uczelni;
  • Kurs Liceum Plastyczne – kurs przeznaczony dla osób, które w przyszłości poważnie myślą o kontynuowaniu nauki na uczelni plastycznej, i chcą postawić pierwszy krok w tym kierunku – zostać absolwentem liceum plastycznego. Kurs kompleksowo przygotowuje do egzaminu rekrutacyjnego do liceum plastycznego;
  • Kurs wakacyjny – to kolejny kurs, który jest przeznaczony dla wszystkich osób niezależnie od doświadczenia czy też liczby stworzonych prac. Wakacje to również czas odpoczynku, odkrywania nowych rzeczy czy też doświadczania. Ten kurs został zorganizowany w taki sposób, by nie zaburzać rytmu dnia i jednocześnie móc wprowadzić nowe doświadczenia malarskie bądź rysunkowe w miesiącach letnich;
  • Kurs architektoniczny – kurs przeznaczony dla osób planujących przystąpienie do egzaminu na Wydział Architektury we Wrocławiu (lub na innej uczelni). Sama oferta kursu obejmuje szereg zajęć z zakresu rysunku architektonicznego i rysowania postaci. Ta wiedza może okazać się niezwykle istotna przy rekrutacji na wymarzoną uczelnię. Większość bowiem wydziałów w Polsce przeprowadza  egzamin składający się z dwóch głównych części: zadania z wyobraźni plus zadania z rysowania z natury, polegającym na wykonaniu studium postaci, bądź martwej natury. Więcej szczegółów na temat kursu rysunku na architekturę znajdziesz na stronie internetowej „Awangardy”;
  • Kurs Hobby – jest to kurs przeznaczony dla malarzy bądź rysowników-amatorów, którzy chcą podszlifować swój warsztat czy też swoje możliwości. Sam kurs przeznaczony jest dla osób w różnym wieku i o różnym poziomie doświadczenia.

Wyżej przedstawione rodzaje kursów malarstwa oraz rysunku stanowią jedynie część całego zakresu oferty w Awangardzie. W celu zapoznania się szczegółowo z całą ofertą szkoły czy też w wypadku dodatkowych pytań szkoła zachęca do kontaktu mailowego, telefonicznego, lub zapisu się poprzez formularz dostępny na stronie szkoły w zakładce „Kontakt”.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułTa promocja jest dobra, ta mniej
Następny artykułWybierz się na spacer po mieście tropem nietypowej wystawy [FOTO]