Strona główna 0_Slider Ta promocja jest dobra, ta mniej

Ta promocja jest dobra, ta mniej

2

W urzędach ościennych miast i gmin w dużych ilościach zaczął pojawiać się biuletyn, wydawany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy. Jak twierdzi rzeczniczka UM w Świdnicy, prosili o to sami mieszkańcy tychże gmin. Mieszkańcy Świdnicy nie tak dawno prosili o herb na samochodach miejskich, ale akurat ta prośba nie została spełniona.

Od lutego 2018 roku Miejska Biblioteka Publiczna w nakładzie 20 tysięcy egzemplarzy wydaje dwutygodnik, nazywany biuletynem informacyjnym wraz z dedykowaną mu stroną internetową. “Gazeta” jest rozdawana za darmo, a jak od początku utrzymuje dyrektor MBP Ewa Cuban, utrzymuje się z reklam. Reklamują się m.in. wszystkie świdnickie spółki – Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, Miejski Zakład Energetyki Cieplnej. Wydawnictwo zawiera głównie informacje związane z działaniami podejmowanymi przez urząd miejski i prezydenta Świdnicy, pojawiają się również informacje polityczne, dotyczące ugrupowań sprzyjających obecnej władzy. Za kolportaż płacą świdniccy podatnicy. W tym roku na ten cel z budżetu miasta zostanie wydane 76,5 tys. złotych. Zadanie realizuje Weber Group.

Skoro świdniczanie płacą za tę gazetę, to dlaczego jest ona wożona do Jaworzyny czy Strzegomia i rozdawana za darmo? – pyta czytelnik Swidnica24.pl.

– Biuletyn „Moja Świdnica” kolportowany jest do miast ościennych ze względu na prośby ich mieszkańców. Jest to promocja działań miejskich poza terenem Świdnicy. Gminy powiatu świdnickiego należą do Aglomeracji Wałbrzyskiej i łączą je wspólne działania i projekty. Jednocześnie informuję, że nie generuje to dodatkowych kosztów – odpowiada rzeczniczka UM w Świdnicy Magdalena Dzwonkowska.

Równie chętnie prezydent Świdnicy nie chce miasta promować podczas swoich licznych podróży nie tylko po powiecie. W imieniu mieszkańców w 2019 roku radny Marcin Paluszek prosił o oznakowanie służbowych samochodów logiem i herbem miasta. Taki sposób promowania jest powszechny. W odpowiedzi na interpelację radnego prezydent Beata Moskal-Słaniewska odpowiedziała, że takie oznaczenia nie zostaną umieszczone. I nie zostały.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułPonad 1500 nowych zakażeń w Polsce. Jaka sytuacja na Dolnym Śląsku i w powiecie świdnickim?
Następny artykułSzkoła rysunku i malarstwa we Wrocławiu – jaką wybrać?