Strona główna 0_Slider Po nawałnicy musieli opuścić dom. Potrzebna pomoc

Po nawałnicy musieli opuścić dom. Potrzebna pomoc

0

Kolejna rodzina z powiatu świdnickiego znalazła się w dramatycznej sytuacji po przejściu nad powiatem świdnickim nawałnicy. Wichura i ulewa 5 września poważnie uszkodziła dom w Olszanach, w którym wraz z rodziną mieszkała Oliwia Wierzbicka.

Wichura zerwała dach, a woda zalała stropy i ściany. Zniszczone są meble i sprzęt elektroniczny. Sytuacja stale się pogarsza, bo zawilgocone sufity zaczęły odpadać.

– Wycena samego dachu wyniosła 80 tysięcy złotych, niestety nasze ubezpieczenie było jedynie podstawowe i maksymalnie wyniesie 20% szkód. Do wydatków dochodzi kredyt. Wypłaty rodziców, którzy tego samego dnia wrócili z zagranicy idą na wydatki codzienne oraz remont parteru. Aktualnie razem z rodzicami i zwierzętami mieszkamy u rodziny i znajomych. Bardzo prosimy o jakąkolwiek pomoc, tym bardziej, że idzie zima. Oprócz samego domu, uszkodzony został garaż, stodoła, ogrodzenie, drzewa itp, ale dla nas najważniejsze jest teraz aby mieć gdzie mieszkać – opisuje Oliwia Wierzbicka.

Rodzina znalazła firmę, która zgodziła się położyć nowy dach za 50 tysięcy złotych. Bardzo potrzebne jest wsparcie ludzi dobrej woli na pozyskanie części tej kwoty.

Datki można wpłacać na zrzutka.pl

/opr.red./

Poprzedni artykułJak sobie pomóc w trudnej sytuacji?
Następny artykułUrodzaj na grzyby trwa. Jak odróżnić jadalne od trujących?