Strona główna 0_Slider Świebodzicka pływalnia działa już na dobre. Rekiny powróciły do treningów

Świebodzicka pływalnia działa już na dobre. Rekiny powróciły do treningów [DUŻO ZDJĘĆ]

0

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, do treningów na pływalni powrócili przedstawiciele Klubu Sportowego Rekin Świebodzice. Wodne Centrum Rekreacji OSiR-u Świebodzice mieszące się przy ulicy Mieszka Starego czynne jest już od soboty, 6 czerwca także dla osób prywatnych. 

W ostatnich miesiącach pływacy Rekina trenowali tylko zdalnie, wykonując zalecenia swoich szkoleniowców. Do tego biegali i jeździli na rowerze. Wszyscy czekali jednak na powrót do normalności i wskoczenie po dłuższej przerwie do niecki basenu w Świebodzicach. Od poniedziałku, 8 czerwca świebodziccy pływacy choć z małymi ograniczeniami, to jednak mogli już powrócić do tradycyjnych treningów w wodzie. 

 

Świebodzicka pływalnia ponownie otwarta została dokładnie po 84 dniach przymusowej przerwy. Ze względu na wzmożony reżim sanitarny, obowiązują jednak nowe zasady korzystania. Na terenie obiektu jednocześnie może przebywać maksymalnie 80 osób, zamknięta pozostaje wciąż strefa saun oraz tężnia solna. Korzystający powinni zachować 2 metry odstępu od siebie. W szatniach szafki są dezynfekowane po każdym użyciu. Jak zaznacza OSiR Świebodzice, Polski Zakład Higieny informuje, że chlorowana woda niszczy wirusa, więc pływanie jest nie tylko bezpieczne, ale i zdrowe.

Przedstawiamy wykaz zasad obowiązujących na pływalni w Świebodzicach w trakcie epidemii z Covid-19:

1. Do odwołania wyłączone z użytkowania są Strefa Saun oraz Tężnia Solankowa.
2. Na terenie obiektu obowiązuje zasada zachowania dystansu społecznego wynoszącego 2 m.
3. Przed wejściem i przy wyjściu z Wodnego Centrum Rekreacji obowiązuje nakaz dezynfekcji rąk.
4. Na terenie holu i przebieralni obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy użyciu maseczki, przyłbicy lub chusty (obowiązek nie dotyczy części pływackiej i pryszniców).
5. Osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik do płukania i dezynfekcji stóp, przejść do hali basenowej. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.
6. Bezpośrednio przed kasą może znajdować się jedna osoba (kolejne osoby w odstępach co 2 m).
7. Zalecamy dokonywania płatności kartą płatniczą.
8. Obowiązuje zakaz korzystania z pływalni osób z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych. Kasjer ma prawo nie wpuścić na obiekt osoby z wyżej wymienionymi objawami.
9. Na terenie obiektu obowiązuje zasada ograniczenia pobytu do czasu kąpieli w basenie oraz przebrania się (hol nie może być wykorzystywany jako „poczekalnia” na osoby pływające).
10. Na terenie hali basenowej, sanitariatów i przebieralni może przebywać maksymalnie 80 osób (nie dotyczy obsługi).
11. Przy zachowaniu zasady dystansu społecznego 2 metrów, w poszczególnych nieckach jednocześnie może przebywać:
niecka sportowa – maksymalnie 4 osoby na torze,
niecka rekreacyjna – maksymalnie 38 osób w tym 4 osoby na torze,
brodzik – maksymalnie 6 osób,
jacuzzi duże – maksymalnie 3 osoby (nie dotyczy rodzin lub osób wspólnie zamieszkujących),
jacuzzi małe – maksymalnie 2 osoby (nie dotyczy rodzin lub osób wspólnie zamieszkujących),
hamowni zjeżdżalni – maksymalnie 1 osoba.
12. Organizatorzy zajęć grupowych, takich jak np.: aerobik, nauka pływania, zobowiązani są do nadzorowania liczebności osób w grupach i prowadzenia zajęć w sposób umożliwiający zachowanie wymaganych odległości między ćwiczącymi.
13. Użytkownicy pływalni zobowiązani są przestrzegać ścisłych zasad higieny – przed wejściem do hali basenowej obowiązuje dokładne umycie całego ciała pod natryskiem. Do hali basenowej należy przejść przez brodzik do płukania i dezynfekcji stóp.
14. Na terenie obiektu prowadzona jest regularna dezynfekcja powierzchni wspólnych takich jak: klamki, drzwi, uchwyty szafek, półki, ławki, włączniki światła, kurki baterii, poręcze, schody, suszarki, transpondery, powierzchnie sanitarne itp. W czasie dezynfekcji niektóre elementy mogą być wyłączone z użytkowania.
15. Należy korzystać z szafek według numeru wskazanego na transponderze („zegarku”).
16. Obowiązuje zakaz pozostawiania odzieży i obuwia w szatni zewnętrznej (w holu Wodnego Centrum Rekreacji).
17. W przypadku regulacji nieujętych niniejszymi zasadami, obowiązują zapisy regulaminu Wodnego Centrum Rekreacji.

 

Zalecenia opracowane na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz Wytycznych Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego z dnia 01.06.2020 r. dla funkcjonowania basenów i saun w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.

/MDvR/

Poprzedni artykułWładysław Brodowski świętował 100. urodziny [FOTO]
Następny artykułPo skandalu z dotacjami prezydent Świdnicy jednak znalazła pieniądze dla katedry i Kościoła Pokoju