Strona główna 0_Slider Rusza letni sezon na odkrytych basenach. Jak to wygląda na terenie powiatu...

Rusza letni sezon na odkrytych basenach. Jak to wygląda na terenie powiatu świdnickiego?

3

Niebawem wakacje i otwarcie letnich kąpielisk w naszym regionie. Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa nie wszystkie obiekty znajdujące się na terenie powiatu świdnickiego będą jednak dostępne dla klientów…

Najwcześniej, bo od dziś – soboty, 20 czerwca zaplanowano start obiektu Strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Ze względu na pandemię koronawirusa wprowadzone zostaną pewne zaostrzenia. Limit osób, które będą mogły pojawić się na terenie obiektu wynosi 1800, niedostępne będą między innymi szafki depozytowe, czy leżaki – informują pracownicy OSiR-u Strzegom. Basen letni w Strzegomiu to czwarty w Polsce, a pierwszy na Dolnym Śląsku basen wykonany ze stali nierdzewnej. Nowoczesne baseny OSiR-u Strzegom cieszą się sporą popularnością wśród mieszkańców Strzegomia i okolicznych miejscowości. Baseny posiadają podgrzewaną wodę. Duży basen ma wymiary 50 m długości i 20 m szerokości. Wyposażony jest w dwie trampoliny – jedna 3 m wysokości, a druga – 1 m. Ponadto są 4 tory do pływania ze słupkami startowymi, ławki i leżanki z masażem, grota sztucznej fali, rwąca rzeka, masaże ścienne, masaż karku, siatka do wspinaczki z wyspą i zjeżdżalnia o długości 71,5 m. Od sezonu 2009 jest dostępne boisko do piłki plażowej siatkowej oraz nożnej w zależności od potrzeb korzystających, co na pewno uatrakcyjni wypoczynek na naszym basenie.

Nieco później, bo od początku lipca ruszy obiekt w Świebodzicach. – Planujemy ruszyć z początkiem lipca, oczywiście wszystko zależne jest też od pogody. Śledzimy na bieżąco sytuację związaną z pandemią koronawirusa i wszelkie wytyczne, jakie trzeba spełniać. Na bieżąco będziemy informować naszych gości, co do ewentualnych ograniczeń jakie zostaną wprowadzone w Świebodzicach – dowiadujemy się w sekretariacie OSiR-u Świebodzice. Baseny odkryte przy ul. Rekreacyjnej to jeden z największych zespołów basenów odkrytych na Dolnym Śląsku. W skład kompleksu wchodzi basen pływacki o wymiarach 50 m x 12,5 m i głębokości od 1,2 m do 1,8 m oraz basen rekreacyjny dla osób nieumiejących pływać o głębokości do 1 m. Dla najmłodszych są dwa brodziki ze stali nierdzewnej. W jednym z nich został zainstalowany jeżyk wodny. To atrakcja wodna w formie kopuły z otworami przez które tryska woda. Jeżyka wykonano z polerowanej stali nierdzewnej, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo jego użytkownikom. Dzieci mogą go dotykać, zatykać otwory przez które wypływa woda lub stać pod nią jak pod prysznicem. Taka atrakcja pozwala maluchom pozbyć się lęku przed wodą, rozwija ich zmysły sensoryczne i pobudza ciekawość. Do dyspozycji wypoczywających dostępne są rozległe tereny do plażowania, wyznaczone miejsce do grillowania oraz boisko do plażowej piłki siatkowej i nożnej. Obiekt posiada dobrze zaopatrzoną kawiarenkę. Atrakcyjne położenie, duży parking, bliskość kręgielni, skateparku, boisk i wielu innych atrakcji sprawiają, że zespół basenów odkrytych w okresie wakacyjnym staje się letnią stolicą regionu przyciągając wypoczywających nie tylko ze Świebodzic ale i mieszkańców okolicznych miejscowości.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną definitywnie nie ruszy obiekt w Dobromierzu. Taką informację uzyskaliśmy w miejscowym Urzędzie Gminy. Podobny los czeka również basen przy ulicy Śląskiej w Świdnicy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kąpielisko Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w sezonie letnim 2020 otwarte nie zostanie choć wciąż brak oficjalnej informacji i odpowiedzi na nasze pytanie ze strony Urzędu Miasta w Świdnicy.

Poprzedni artykułZnamy szczegółowy terminarz IV ligi
Następny artykułSpacer ul. Spacerową tylko w kaloszach