Strona główna Wydarzenia Świdnica Spacer ul. Spacerową tylko w kaloszach

Spacer ul. Spacerową tylko w kaloszach

3

W 2019 roku ulica Spacerowa w Świdnicy w ramach pozimowych remontów dróg zyskała nową nawierzchnie, co niewątpliwie ucieszyło kierowców. Dopiero teraz, po ulewnych deszczach okazało się, że nie wszystko poszło jak trzeba.

Wczesną wiosną 2019 roku remonty cząstkowe zostały przeprowadzone na następujących ulicach: Langiewicza, Kunic, Prądzyńskiego, Plater, Marcinkowskiego, Korczaka, Westerplatte, Kraszowicka, skrzyżowanie Ks. Bolka – Łukasińskiego, skrzyżowanie Ofiar Oświęcimskich – Sybiraków, Mała, Kolejowa, Rolnicza, Witosa, Częstochowska, Ząbka, Henryka Brodatego, Kazimierza Odnowiciela. Na niektórych ulicach miasto zdecydowało o wymianie całej warstwy ścieralnej, bo dziur było tak dużo, że ich łatanie nie było możliwe.

Po suchym lecie i suchej zimie późną wiosna tego roku przyniosła diametralną zmianę w pogodzie. Od kilku tygodni nad Świdnica przechodzą ulewne deszcze. Siła rzeczy tworzą się kałuże, ale te na ul. Spacerowej bardzo utrudniają życie przechodniom. Mieszkańcy zapewniają, że przed remontem rozlewisk nie było.

Problem został zgłoszony do Urzędu Miejskiego.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułRusza letni sezon na odkrytych basenach. Jak to wygląda na terenie powiatu świdnickiego?
Następny artykułKto wygrał zaproszenia do świdnickiej czekoladziarni Chocoffee?