Strona główna 0_Slider Kilkadziesiąt kilogramów nakrętek. Przedszkolaki nie zapomniały o zbiórce

Kilkadziesiąt kilogramów nakrętek. Przedszkolaki nie zapomniały o zbiórce

1

Trzy 60-litrowe worki zapełniły się nakrętkami, uzbieranymi przez rodziny dzieci z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Świdnicy. Przed zbiórką nie powstrzymała ich epidemia i zamknięte przedszkole.

Przedszkolaki z ul. Piekarskiej od dawna angażują się w pomoc dla Mai Tyczyno i Emilki Pawlak. Nauczycielki z przedszkola zbiórkę wykorzystują do nauki troski o innych ludzi i środowisko. Dzieci doskonale znają cel, którym jest przekazywanie plastiku do recyklingu, a przede wszystkim pomoc w leczeniu i rehabilitacji dwóch świdniczanek – Mai Tyczyno i Emilki Pawlak. Akcję wspiera portal Swidnica24.pl. – Mieliśmy nadzieję, że tak jak zawsze dzieci podczas kilku spacerów same dostarczą nakrętki do redakcji, ale z powodu epidemii nie możemy opuszczać przedszkola – mówi nauczycielka Urszula Szubert. Nakrętki zostały odebrane i wkrótce trafią do rodziców Mai i Emilki.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim świdniczanom, którzy systematycznie zbierają i przynoszą plastikowe elementy do naszej siedziby w Rynku 33/4. Po dwumiesięcznej przerwie akcja została wznowiona 1 czerwca. Czekamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00. Ze względów higienicznych prosimy, by nakrętki były zapakowane w szczelnie zamkniętych opakowaniach (najlepiej w zawiązywanych workach na śmieci).

Emilka od urodzenia zmaga się z ciężką postacią mózgowego porażenia dziecięcego, wodomózgowiem i padaczką lekooporną. Dzięki nakrętkom dziewczynka może wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne.

Z kolei w przypadku Mai nakrętki pozwalają na finansowanie przeszczepów mikrobioty. Dziewczynka nie ma własnej flory bakteryjnej, a jej brak znacznie pogarszał stan ciężko chorego od urodzenia dziecka. Jeden przeszczep kosztuje 1500 złotych. Taka forma leczenia będzie Mai potrzebna do końca życia.

/red./

Poprzedni artykułPędził ponad 120 km/h w terenie zabudowanym
Następny artykuł„Zatrzymaj przemoc, zgłoś się po pomoc”. Nabór na zajęcia korekcyjno-edukacyjne