Kolejny kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące za rażące przekroczenie prędkości. 45-latek kierujący osobowym Renault Clio został zatrzymany na drodze krajowej nr 34, na terenie gminy Dobromierz.
– Funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Renault Clio jadący w terenie zabudowanym z dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędził aż 121 km/h. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec Wałbrzycha – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.
W związku z popełnionym wykroczeniem, funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto ukarali go mandatem w wysokości 500 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.
/KPP Świdnica, opr. mn/

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Messenger_creation_0F13EA02-27A8-4035-81A6-A7CDA4979AAE-238x178.jpg)

![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-238x178.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Messenger_creation_0F13EA02-27A8-4035-81A6-A7CDA4979AAE-100x75.jpg)

![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-100x75.jpg)



