Strona główna 0_Slider Tajemnice i zagadki z historii Kościoła Pokoju. Wydanie specjalne cyklu „Znane i...

Tajemnice i zagadki z historii Kościoła Pokoju. Wydanie specjalne cyklu „Znane i nieznane”

0

Co w ewangelickim Kościele Pokoju robi słoń i czy można tam znaleźć kule armatnie?  Co wykrzyknął zachwycony pięknem obiektu cesarz Niemiec Wilhelm II i gdzie siadał szpieg katolickiego Habsburga? Tajemnice z przeszłości świątyni z listy UNESCO już dzisiaj, 7 maja odkryją przewodnicy Agnieszka i Tomasz Śnieżkowie, którzy dołączyli do akcji wsparcia konserwacji unikalnego w skali świata obiektu.

Jak już informowaliśmy, prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska nie wywiązała się w całości z danej dwa lata temu obietnicy dołożenia z miejskiego budżetu środków, potrzebnych do realizacji jednego z największych w ostatnich latach projektu konserwacji Kościoła Pokoju. Niewielka parafia ewangelicko-augsburska z dnia na dzień stanęła przed wyzwaniem zebrania brakujących 500 tysięcy złotych. Sytuację dramatycznie skomplikowała trwająca pandemia. Kościół, który utrzymywał się dzięki turystom, jest od 1,5 miesiąca zamknięty dla zwiedzających i nie ma żadnych środków utrzymania.

Na pomoc bezcennemu zabytkowi ruszyło wiele osób z całej Polski. Są wśród nich przewodnicy turystyczni. Arkadiusz Zygmunt zorganizował zbiórkę datków na zrzutka.pl, a przewodnicy z Poznania przygotowują specjalny odcinek cyklu podróżniczego, poświęcony Kościołowi Pokoju. Cykl „Znane i nieznane” to podróżnicze programy przygotowywane i emitowane co tydzień na stronie Biura Podróży „Śnieżka” z Poznania prowadzonego przez Agnieszkę i Tomasza Śnieżków. Podróżnicy i pasjonaci, którzy swoją turystyczną aktywność musieli obecnie zawiesić, postanowili jednak działać inaczej. – W tym czasie powinniśmy spotykać się na wspólnych wyjazdach i czerpać radość ze zwiedzania i poznawania znanych i mniej znanych miejsc. Jednak sytuacja z powodu pandemii jest inna. Wierząc, że za jakiś czas uda nam się wznowić działalność biura podróży póki co postanowiliśmy przenieść się do świata wirtualnego. Stąd pomysł na cykl programów w internecie. Część siódmą naszego programu, który emitowany będzie w najbliższy czwartek 7 maja o g. 18.00 to wydanie specjalne w całości poświęcone Kościołowi Pokoju w Świdnicy. Opowiemy o historii tego niezwykłego kościoła, będzie też o ciekawostkach, zagadkach, których jest sporo, a część rozwiązania niektórych można poszukać będąc w jego wnętrzu – zachęcają Agnieszka i Tomasz Śnieżkowie. Przy okazji oglądania programu można przekazać cegiełkę na konserwacje Kościoła Pokoju poprzez zrzutka.pl.

Odcinek specjalny cyklu „Znane i nieznane”, 7 maja 2020r., godzina 18.00 obejrzysz TU.

Konserwację Kościoła Pokoju można wesprzeć poprzez:

zrzutka.pl

Wpłaty na konto bankowe Parafii Ewangelicko-Augsburskiej p.w. Świętej Trójcy w Świdnicy – 88 1020 5138 0000 9602 0066 8673 z dopiskiem “konserwacja Kościoła Pokoju”

Wpłata przez DotPay

Poprzedni artykułPrzejście przez rewitalizowaną linię kolejową zaspawane i zataśmowane. „Trzeba nadrabiać drogi albo przechodzić na dziko”
Następny artykułJak przygotować się na czworonożnego członka rodziny