Strona główna 0_Slider Nowe nasadzenia w miejscu uschniętych drzew w parku Sikorskiego

Nowe nasadzenia w miejscu uschniętych drzew w parku Sikorskiego

1

Wymieniona została już część uschniętych drzewek, które zostały zasadzone podczas przeprowadzonej dwa lata temu rewitalizacji parku im. Władysława Sikorskiego. Jak wyjaśnia świdnicki magistrat, nowych nasadzeń dokonano w ramach gwarancji.

Zrealizowana w 2018 roku rewitalizacja parku Sikorskiego pochłonęła blisko 5,6 mln złotych, przy czym 2,1 mln złotych trafiło na pielęgnację zieleni. Roboty obejmowały wycinkę 342 drzew, z czego 244 ze względu na zły stan, a 98 ze względów kompozycyjnych, a także posadzenie 123 nowych drzew oraz 2912 sztuk krzewów ozdobnych, w tym 227 rododendronów.

Nie wszystkie nasadzenia przetrwały. Już w listopadzie 2019 roku, z uwagi na panujące w ciągu roku warunki atmosferyczne uschło około 40 krzewów, a 25 roślin zostało skradzionych. Z kolei w maju 2020 roku mieszkańcy zwrócili uwagę na usychające drzewka, które zostały posadzone podczas ostatnich prac rewitalizacyjnych.

Jak zapewnia rzecznik świdnickiego magistratu, uschnięte drzewa zostały usunięte, w ramach gwarancji posadzono już 19 nowych, a w najbliższym czasie wykonanych zostanie jeszcze 12 nasadzeń drzew. – Posadzone w Parku Sikorskiego rośliny są pielęgnowane w ramach gwarancji przez Farmę Miejską. Te, które uschły są systematycznie, nieodpłatnie wymieniane na nowe. Gwarancja obejmuje okres trzyletni od daty zakończenia inwestycji. Na bieżąco stan roślin jest monitorowany – zapewnia Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPrawie 140 km/h przez miasto
Następny artykułRobił wszystko, żeby policjanci nie zajrzeli do samochodu