Strona główna 112 Prawie 140 km/h przez miasto

Prawie 140 km/h przez miasto

2

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące za rażące przekroczenie prędkości. Policjanci ze świdnickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali na terenie Świebodzic kierującego samochodu marki BMW, który na ograniczeniu do „pięćdziesiątki” jechał o 86 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy.


Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, którzy 20 maja pełnili służbę na terenie gminy i miasta Świebodzic zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego  mężczyznę, który stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące za poruszanie się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Około godziny 09.00 policjanci zauważyli pojazd marki BMW jadący w terenie zabudowanym z dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędzi aż 136 km/h. Mundurowi zatrzymali kierującego, którym okazał się nim 39-letni  mieszkaniec powiatu starachowickiego.

W związku z popełnionym wykroczeniem, funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto ukarali go mandatem, a na jego konto trafiło aż 10 punktów karnych.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułPobili na śmierć, bo „nie lubią damskich bokserów”
Następny artykułNowe nasadzenia w miejscu uschniętych drzew w parku Sikorskiego