Strona główna 0_Slider Dzień Dziecka z parowozem Tomkiem w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

Dzień Dziecka z parowozem Tomkiem w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej [FOTO]

0

Dzień dziecka w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku trwa. Do wspólnej zabawy zapraszają kolejarze i przewodnicy, którzy dla dzieci przygotowali specjalne stacje i nagrody. Na najmłodszych czeka również solenizant – sympatyczny parowóz Tomek, które ma swoje stałe miejsce w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Dzień dziecka potrwa tam od 30 maja do 1 czerwca. 

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku z okazji Dnia Dziecka zaprasza najmłodszych do zabawy w towarzystwie parowozów. We wspólnym zwiedzaniu dzieciom towarzyszyć będą bohaterowie bajki: „Tomek i przyjaciele”, którzy już przy wejściu przywitają wszystkich zwiedzających uśmiechniętymi buźkami – zapowiadają organizatorzy urodzin Tomka.

Dla najmłodszych przygotowano stacje kolejowe do zaliczenia, przy których czekają na nich nie tylko zabawowe wyzwanie, ale również nagrody. Każde dziecko otrzymuje także przy kupnie biletu zabawkowy wagonik lub lokomotywę.

Stacja 1 – na tej stacji dzieci poznają zasady bezpieczeństwa na drodze i przejściu kolejowym, znaki drogowe, zasady korzystania z kolejowego rozkładu jazdy,

Stacja nr 2 – to stacja, na której dzieci pomalują kredą prawdziwy parowóz i zamienią go w bajkową postać,

Stacja nr 3 – restauracja w wagonie Wars serwuje menu dla dzieci,

Stacja nr 4 – na tej stacji stanie fotobudka, w której każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie,

Stacja nr 5 –  malowanie laurki urodzinowej dla Tomka,

Stacja nr 6 –  Parowozownia w miniaturze – zwiedzanie makiet kolejowych,

Stacja nr 7 – balony z helem,

Stacja nr 8 – przejażdżki lokomotywą spalinową oraz wagonem.

Muzeum Kolejnictwa to łącznie ponad 2,5 ha bezpiecznej i otwartej przestrzeni ekspozycyjnej przystosowanej do zwiedzania w nowym reżimie sanitarnym odpowiadającym wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W obiekcie wprowadzono pewne ograniczenia i środki ostrożności dla zachowania bezpieczeństwa zwiedzających.

Każdy kupiony bilet pomaga w utrzymaniu wyjątkowego muzeum i pozwala na odnawianie kolejnych wagonów oraz lokomotyw. Muzeum jest obecnie czynne od 10.00 do 18.00, a w tygodniu do godziny 16:00.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułWpływ pandemii na branżę e-commerce
Następny artykułWspólny bilet do muzeum i wieży ratuszowej