Strona główna Wydarzenia Świdnica Wspólny bilet do muzeum i wieży ratuszowej

Wspólny bilet do muzeum i wieży ratuszowej

0

Już od drugiego czerwca, dostępny będzie wspólny bilet wstępu do Muzeum Dawnego Kupiectwa i Wieży Ratuszowej. Bilet normalny będzie kosztował 8 zł, a ulgowy 5 zł. Dzięki temu zwiedzający zaoszczędzą złotówkę.

Wspólny bilet będzie można wykorzystać przez pół roku od daty zakupu. Ujednoliceniu ulegną również zasady zwiedzania obydwu obiektów i dzięki temu, podobnie jak Muzeum, Wieżę Ratuszową w piątki będzie można zwiedzać bezpłatnie. – Współpraca ta pozwoli turyście w łatwy sposób zwiedzić obydwie atrakcje turystyczne w mieście, przy okazji oszczędzając na zakupie biletów. To także szansa zarówno dla muzeum jak i wieży ratuszowej na zwiększenie ilości osób odwiedzających obiekty – mówi Dobiesław Karst, dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

Jest też dobra informacja dla osób niepełnosprawnych. Dzięki współpracy obu obiektów udostępniane będzie przejście z wieży do sal wystawienniczych na 1 piętrze muzeum, których zwiedzanie z uwagi na brak windy w obiekcie było do tej pory mocno ograniczone.

W dalszym ciągu oba obiekty można będzie zwiedzać oddzielnie. W takim przypadku zakup biletu do muzeum będzie wiązał się z wydatkiem w wysokości 6 lub 4 zł (normalny/ulgowy), a za bilet wstępu na wieżę ratuszową trzeba będzie zapłacić 3 lub 1,5 zł.

fot. UM Świdnica

/UM Świdnica, opr. mn/