Strona główna Temat dnia Wpływ pandemii na branżę e-commerce

Wpływ pandemii na branżę e-commerce

0

Pandemia, z jaką zmaga się obecnie cały świat, będzie miała ogromny wpływ na kształt wielu gałęzi gospodarki. Są branże, które mocno ucierpiały. Są też takie, które mają swój rozkwit właśnie teraz. O tym opowiada jeden z pracowników Design Cart. Co ciekawsze fragmenty rozmowy można przeczytać w poniższym wywiadzie, a jego całość dostępna jest na portalu ds3w.pl.

Jak branża e-commerce zareagowała na pandemię?
Zareagowaliśmy na na to co się dzieje jak wszyscy. Tak naprawdę nikt nie wiedział jak potoczą się losy każdego biznesu. Nikt nie znał skali problemu oraz tego, czy sobie w ogóle z nim poradzimy. Także na początku była chaos. Czytaj więcej…

Co się dzieje obecnie w branży e-commerce?
W naszej branży obecnie dzieje się naprawdę dużo. Ci, co mogą przenoszą się do sieci. Nasza agencja interaktywna ma ręce pełne roboty, ponieważ obsługujemy klientów stałych z już funkcjonującymi sklepami internetowymi, a dodatkowo obsługujemy nowych klientów, którzy planują wejść do sieci internetowej ze swoim biznesem. Wszystkim się śpieszy. W wielu przypadkach od szybkości działania zależą losy biznesu. Sklepy dynamicznie są modyfikowane, wprowadzane są nowe funkcjonalności. Ci, co w sieci już byli wiedzą, że konkurencja wzrośnie i się na to szykują by utrzymać swe pozycje.

W takim razie czy opłaca się wchodzić do internetu, skoro mamy taką konkurencję?
Oczywiście. Oprócz sklepów internetowych do sieci internetowej na zakupy przybywa ogromna liczba nowych użytkowników. Są to użytkownicy internetu, którzy mieli internet zawsze, ale nie robili nigdy zakupów, bo np. nie mieli do tego zaufania. Dzisiaj są nie co zmuszeni część potrzebnych dóbr zakupić w sieci. Sklepy internetowe z pewnością zdobędą zaufanie tych użytkowników i grupa ogólnych klientów e-commerce zostanie znacznie powiększona na stałe. W Polsce mamy jeszcze jedną nową grupę wyjątkowych użytkowników sieci. Są to ludzie starsi, które dzięki akcji wspierania ich przez młodych uczą się właśnie robić zakupy nie wychodząc z domu. To działa.

Jak branża e-commerce będzie wyglądała po pandemii?
Na pewno inaczej. Szacujemy, że będziemy światkami nowego kroku milowego w technologii, jakości usług. Ściskająca się konkurencja zawsze prowadzi do tworzenia nowych rzeczy, nowego poziomu obsługi. Im więcej osób korzysta z pewnych rozwiązań tym więcej osób pochyla się nad nimi by je poprawić. Od strony technologicznej czeka nas niewątpliwie jeszcze szybszy rozwój. Na pewno też będziemy mieli największy w historii przyrost użytkowników internetu, którzy regularnie robią zakupy. Obecna sytuacja pokazuje, że internet to niesamowite lekarstwo dla gospodarki w dobie kryzysu. Przedsiębiorcy to zrozumieli i również po pandemii będą chętniej przenosić się do sieci, bo to, że kryzys minie nie znaczy, że nie wróci.

Rozmawiał Jan Wójcik – autor tekstów na ds3w.pl.

/Artykuł sponsorowany/