Strona główna 0_Slider Biskup apeluje o pomoc w Domu Seniora w Świdnicy

Biskup apeluje o pomoc w Domu Seniora w Świdnicy

4

Po masowym zakażeniu koronawirusem w Domu Seniora Marconi-Medica w Świdnicy personel jest bardzo zmęczony i pilnie potrzebuje wsparcia. Placówka od początku maja apeluje o podjecie pracy przez opiekunów i pielęgniarki. Do próśb dołączył biskup świdnicki Marek Mendyk.

Na Covid-19 zachorowało ok. 30 pensjonariuszy i pracowników. Niemal wszyscy trafili do szpitali jednoimiennych, izolatoriów lub domową kwarantannę. By zapobiec dalszym zakażeniom, w ośrodku wprowadzono nową organizację pracy, personel podzielił się na zespoły unikające ze sobą kontaktu. W miniony piątek strażacy rozstawili specjalny namiot jako dodatkową strefę, w której pracownicy mogą zmieniać odzież ochronną. – Nasi seniorzy są zaopiekowani przez personel, który lojalnie pozostał w naszej placówce, jednakże wiąże się to z olbrzymim zmęczeniem, stresem i tytaniczną pracą naszych pracowników. Mamy bardzo pozytywne sygnały, iż po pierwszym, ludzkim odruchu obawy i paniki wraca do pracy część personelu, który uzyskał negatywne wyniki testu na koronawirusa i opuścił placówkę w obawie o zdrowie swoje oraz swoich rodzin. Niestety, wciąż brakuje nam personelu, zatem osoby chętne do pracy na stanowiskach salowej, opiekunki bądź pielęgniarki, które chciałyby wesprzeć nas w tych trudnych dla wszystkich chwilach w opiece nad pensjonariuszami, bardzo prosimy o pilny kontakt z placówką – apelowała już 7 maja dyrekcja Domu Seniora. Apel pozostaje aktualny, a przyłączył się do niego biskup świdnicki Marek Mendyk.

– Wobec trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się dwa Domy Seniora Marconi–Medica w Świdnicy, zwracam się z gorącym apelem o pomoc zamieszkującym tam osobom starszym, niepełnosprawnym i przewlekle chorym, u których stwierdzono zarażenie wirusem SARS CoV-2. Pilnie potrzebni są opiekunowie, pielęgniarki, wolontariusze, zwłaszcza osoby z przygotowaniem medycznym. Ufam, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy odpowiedzą na ten apel i przyjdą z pomocą. Proszę o zgłaszanie się bezpośrednio do dyrekcji Domu: Pani Agnieszka Olejniczak, tel. 887 533 111. Wszystkich, którzy wspierają chorych i zarażonych wirusem, otaczam serdeczną modlitwą i z serca błogosławię – zachęca biskup w komunikacie opublikowanym na stronie diecezji świdnickiej.

/opr. asz/

Poprzedni artykułJak będą wyglądać egzaminy? MEN opublikowało długą listę wytycznych
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Plac św. Małgorzaty