Strona główna 0_Slider Strefa Płatnego Parkowania będzie działać pomimo epidemii. Prezydent Świdnicy tłumaczy dlaczego

Strefa Płatnego Parkowania będzie działać pomimo epidemii. Prezydent Świdnicy tłumaczy dlaczego

34

W ramach zmian wprowadzanych w obliczu epidemii koronawirusa władze niektórych miast zrezygnowały z poboru opłat od kierowców w strefach płatnego parkowania. O zwolnienie z konieczności wnoszenia opłat przynajmniej małych i średnich przedsiębiorców, zmagających się obecnie z problemami wynikającymi z wprowadzonych przez rząd ograniczeń, zaapelował niedawno jeden ze świdnickich radnych. Na taką sugestię prezydent Świdnicy odpowiedziała jednak negatywnie.

W związku z kryzysem [wywołanym przez] koronawirusa, który dotknął także świdnickich przedsiębiorców, wnioskuję o podjęcie działań, które mogą ograniczyć skutki tej sytuacji – zaapelował radny Marcin Paluszek w interpelacji przekazanej do prezydent Świdnicy. Pośród zgłoszonych przez niego propozycji znalazła się sugestia zwolnienia wszystkich świdnickich małych i średnich przedsiębiorców z opłat wynikających ze świdnickiej Strefy Płatnego Parkowania do końca 2020 roku.

Po przeanalizowaniu sytuacji w strefie płatnego parkowania podjęłam decyzję o nieinicjowaniu działań związanych z czasowym zniesieniem opłat za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania – stwierdziła w odpowiedzi prezydent Beata Moskal-Słaniewska. – Takie stanowisko wynika przede wszystkim z faktu, iż strefa została ustanowiona w celu wymuszenia rotacji pojazdów w centrum miasta. Zniesienie opłat spowodowałoby zmniejszenie liczby wolnych miejsc do parkowania i tym samym ograniczyło dostęp do sklepów i punktów usługowych, które pomimo kryzysowej sytuacji nadal są otwarte – dodała.

W Świdnicy centrum miasta to przede wszystkim setki wciąż działających punktów usługowych i sklepów. Dlatego nieodpowiedzialne byłoby podejmowanie decyzji, które działalność tę utrudnią. Jednocześnie przypominamy, że jedna godzina postoju w Strefie Płatnego Parkowania kosztuje odpowiednio 3 złote w pierwszej strefie i 1,5 zł w drugiej strefie. Po uzgodnieniach z kupcami i restauratorami opłaty pobierane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 – podkreśliła prezydent.

W powiecie świdnickim na razie żaden duży zakład nie zgłosił zwolnień grupowych, nie wzrosła także liczba bezrobotnych, ale coraz więcej małych firm zawiesza działalność gospodarczą. (czytaj dalej)

/mn/

Poprzedni artykułŻarowski Ośrodek Pomocy Społecznej apeluje o wspieranie seniorów i osób potrzebujących
Następny artykułWiara w czasie epidemii. Transmisje nabożeństw w telewizji, radiu i internecie