Strona główna Wydarzenia Żarów Żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej apeluje o wspieranie seniorów i osób potrzebujących

Żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej apeluje o wspieranie seniorów i osób potrzebujących

0

W związku z trwającą epidemią koronowirusa, kierownik Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie zwraca się ze szczególnym apelem do wszystkich mieszkańców gminy o objęcie, w tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególną opieką osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie pilnych spraw urzędowych.

Zwróćmy uwagę, czy w naszym najbliższym otoczeniu nie ma osób, którym możemy pomóc. Bądźmy wrażliwi na osoby starsze, samotne, z niepełnosprawnościami. Zadbajmy, by seniorzy czy osoby samotne nie czuły się w tych dniach pozostawione bez pomocy. Okazujmy także zainteresowanie, postarajmy się o regularny kontakt telefoniczny – mówi Małgorzata Siemińska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

Osoby potrzebujące pomocy mogą również kontaktować się z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie pod nr tel. 74/ 858-07-45 w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 7:30 do 15:30 oraz we wtorki od 8:00 do 16:00.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułMinisterstwo uchyla decyzje w sprawie wycinki w Parku Młodzieżowym
Następny artykułStrefa Płatnego Parkowania będzie działać pomimo epidemii. Prezydent Świdnicy tłumaczy dlaczego