Strona główna 0_Slider Wiara w czasie epidemii. Transmisje nabożeństw w telewizji, radiu i internecie

Wiara w czasie epidemii. Transmisje nabożeństw w telewizji, radiu i internecie

0

W związku z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi przez rząd ograniczeniami w wielu sferach życia, do 11 kwietnia w obrzędach religijnych nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób. Z tego powodu wiele parafii decyduje się na udostępnienie internetowej transmisji z nabożeństw. Dostępne są także relacje telewizyjne i radiowe.

Internetową transmisję prowadzi m.in. świdnicka parafia katedralna

W związku z epidemią koronawirusa podczas Mszy Świętej do 11 kwietnia br. nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Parafia katedralna informuje wiernych o tym fakcie, zwłaszcza w kontekście nadchodzących celebracji. Pierwszeństwo udziału we Mszy św. będą miały osoby, które zamówiły intencję. Kościół będzie otwierany na 5 minut przed Mszą świętą. Wszystkich pozostałych wiernych odsyłamy do relacji internetowej prowadzonej na profilu parafii katedralnej na Facebooku – informują duchowni z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika i św. Wacława Męczennika w Świdnicy.

Internetową relację prowadzi też parafia pw. Królowej Polski w Świdnicy, a także parafia pw. Ducha Świętego w Świdnicy. W diecezji świdnickiej msze transmitowane są również z m.in. Strzegomia, Wałbrzycha i Kłodzka. Z wykazem ogólnopolskich transmisji telewizyjnych i radiowych można się zapoznać na stronie diecezji świdnickiej.

Na internetową transmisję decyduje się ostatnio także parafia ewangelicko-augsburska pw. św. Trójcy. Kolejne nabożeństwo on-line z Kościoła Pokoju będzie można śledzić w najbliższą niedzielę o godz. 10.00. – Nasi parafianie oraz sympatycy już się przyzwyczaili, że w niedziele o dziesiątej siadają przed monitorami. Jeden ze starszych parafian poprosił nawet wnuczkę, żeby nauczyła go obsługi laptopa, bo także chce brać udział w nabożeństwach – opowiada ks. bp Waldemar Pytel. – Dziękujemy wszystkim, którzy są z nami w tym trudnym czasie. Wobec obecnych, bardziej zaostrzonych ograniczeń, tym bardziej zachęcam, abyśmy korzystali z tej bezpiecznej formy bycia razem – dodaje proboszcz Kościoła Pokoju.

/mn/

Poprzedni artykułStrefa Płatnego Parkowania będzie działać pomimo epidemii. Prezydent Świdnicy tłumaczy dlaczego
Następny artykułMuzeum Gross-Rosen zachęca: #zostańwdomu i poznaj historię