Strona główna 0_Slider Drukują przyłbice i zbierają na kolejną drukarkę

Drukują przyłbice i zbierają na kolejną drukarkę

1

Znana z wielu akcji na rzecz gminy Żarów Fundacja Inicjatywa B włączyła się do pomocy dla służby zdrowia i strażaków. Na drukarce 3D społecznicy drukują opaski do przyłbic ochronnych. Chcą zwiększyć „produkcję” i szukają wsparcia przy zakupie kolejnych urządzeń.

Od 25 marca do odwołania w biurze żarowskiej organizacji pozarządowej, na drukarce 3D prowadzany jest wydruk opasek, do których w późniejszym czasie mocowane będą gumki i folie ochronne. W ten sposób chcemy włączyć się w formie wolontariatu na rzecz poprawy bezpieczeństwa i komfortu pracy służby zdrowia – informują członkowie Fundacji.Zapotrzebowanie jest bardzo duże, a druk jednej opaski trwa ok. 80 min, dlatego też niezbędny jest szybki zakup drugiej maszyny, która będzie pracować równolegle z posiadaną przez nas drukarką. Na chwile obecną potrzebny jest wydruk kilkudziesięciu opasek tylko z terenu Gminy Żarów m.in. dla OSP w Żarowie, przychodni, ale także dla innych instytucji. W ramach zebranej kwoty zakupimy również zapas filamentu.

Po zakończonej akcji drukarka 3D zasili zaplecze Fundacji Inicjatywa B, które wykorzystywane będzie do prowadzenia warsztatów oraz akcji edukacyjnych zgodnie z celami statutowymi Fundacji, m.in. na terenie Gminy Żarów. Pytania ws. akcji można zadawać poprzez e-mail: [email protected].

Do dzisiaj udało się zebrać 2600 złotych i jedna drukarka już została zamówiona. Fundacja chce kupić kolejną. Datki można wpłacać poprzez zrzutka.pl.

/opr. red./

Poprzedni artykułPowiatowy Urząd Pracy: Czy przybywa bezrobotnych?
Następny artykułPilnie potrzebny nowy dom [Aktualizacja]