Strona główna 0_Slider Dzwonami wezwali do modlitwy w intencji ustania epidemii

Dzwonami wezwali do modlitwy w intencji ustania epidemii [VIDEO]

14

W związku z pandemią koronawirusa papież Franciszek zaprosił wszystkich chrześcijan do wspólnej modlitwy. – Na pandemię wywołaną przez wirusa chcemy odpowiedzieć uniwersalnością modlitwy, współczucia, czułości. Bądźmy zjednoczeni. Niech ci, którzy są najbardziej samotni i narażeni, czują naszą bliskość – zaapelował papież. W samo południe we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony.

Okażmy naszą bliskość lekarzom, pracownikom służby zdrowia, pielęgniarzom i pielęgniarkom, wolontariuszom. Okażmy naszą bliskość władzom, które muszą podejmować surowe środki ostrożności, ale dla naszego dobra. Okażmy naszą bliskość policjantom, żołnierzom, którzy na tej na drodze nieustannie starają się utrzymać porządek, aby było realizowane to, czego rząd wymaga, by czyniono dla dobra nas wszystkich. Okażmy naszą bliskość wszystkim – mówił papież Franciszek podczas niedzielnej modlitwy “Anioł Pański”, zachęcając przy tym do odmówienia modlitwy “Ojcze nasz” w środę 25 marca w południe.

Do tego wezwania przyłączył się także przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. – Serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Proszę również, aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony – napisał w komunikacie abp Stanisław Gądecki.

Według ostatnich danych Światowej Organizacji Zdrowia, na całym świecie z powodu koronawirusa SARS-CoV-2 zachorowało dotychczas blisko 375,5 tys. osób, a ponad 16 tysięcy zmarło.

/mn/