Strona główna Wydarzenia Ile wytrzymuje akumulator AGM?

Ile wytrzymuje akumulator AGM?

0
Akumulatory AGM są coraz częściej wybieraną opcją ze względu na swoje zalety oraz jakość. Coraz szybciej zastępują one starsze mniej wydajne warianty akumulatorów zarówno w środowiskach prywatnych, jak i specjalistycznych. Są one źródłem napięcia stałego wykorzystywanego do rozruchu silników, zasilania silników elektrycznych, oświetlenia, przetwornic oraz wielu innych. Akumulator żelowy AGM nie jest przesadnie drogi, dzięki temu można swobodnie tworzyć dość pokaźne zaplecza energetyczne, które będą wydajnie służyły przez długi czas.

Wytrzymałość około 12 lat
Czas życia akumulatora AGM przy rozsądnej codziennej eksploatacji to około 12 lat. Technologia AGM jest idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych, dużych pojazdów, które posiadają na wyposażeniu wiele odbiorników prądu. Zastosowane rozwiązania produkcyjne zapewniają całkowitą szczelność oraz dużą bezawaryjność wykonanych w tej technologii akumulatorów.

Co takiego jest szczególnego w akumulatorach AGM? Elektrolit znajduje się całkowicie w macie wykonanej z włókna szklanego, która – zamiast tradycyjnych separatorów – umiejscowiony jest pomiędzy płytami dodatnimi i ujemnymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu akumulator chroniony jest przed rozwarstwieniem się elektrolitu. Włóko szklane odznacza się dużą porowatością – daje to swobodę w odprowadzaniu gazów, które powstają podczas ładowania. Technologia AGM zyskuje sobie z roku na rok coraz więcej zwolenników, którzy cenią sobie połączenie jakości, wydajności oraz niewygórowanej ceny. Akumulator AGM dostarcza znacznie mniej problemów niż tradycyjne akumulatory dając tym samym znacznie szerszy zakres możliwości do wykorzystywania. Dzięki umieszczeniu elektrolitu w macie możliwym jest używanie akumulatora w każdej pozycji, a elektrolit się nie wyleje. Jest to znaczące ułatwienie np. w zakładach produkcyjnych, gdzie powierzchnia wykonywanych prac może być często ograniczona przez inny używany w tym samym czasie sprzęt.

Akumulatory AGM to przyszłość w zapewnianiu energii nie tylko pojazdom. Zmienienie starych przyzwyczajeń zaowocuje posiadaniem rozwiązania, które wykazuje czterokrotnie wyższą wydajność i żywotność niż starsze modele. Jest to opcja obok, której nie warto jest przechodzić obojętnie.

Szukających akumulatorów AGM odwiedź na stronę Świat Baterii, gdzie znajdziesz różne warianty akumulatorów, które wpiszą się w potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZablokują strony oszustów i naciągaczy, wykorzystujących epidemię
Następny artykułDzwonami wezwali do modlitwy w intencji ustania epidemii [VIDEO]