Strona główna 0_Slider Drugi przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie świdnickim

Drugi przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie świdnickim

5

Jest nowy, potwierdzony przypadek zakażenia SARS-CoV-19 w powiecie świdnickim. To kobieta w średnim wieku, która poddana została kwarantannie i leczeniu w domu.

O nowo wykrytych zachorowaniach na COVID-19 na terenie województwa dolnośląskiego poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Na Dolnym Śląsku potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych trzech osób, które zostały poddane kwarantannie domowej. Jak mówi Magdalena Odrowąż-Mieszkowska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu, chorzy to kobieta z powiatu wrocławskiego, mężczyzna z Wrocławia oraz kobieta z powiatu świdnickiego. Wszyscy są w średnim wieku.

Służby sanitarne nie zdradzają, z jakiej miejscowości pochodzi kobieta z powiatu świdnickiego.

Jak potwierdza Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy, COVID-19 potwierdzono dotychczas u dwóch mieszkańców powiatu. W szpitalu pozostaje osiem osób z podejrzeniem zakażenia, które oczekują na wyniki badań. Kwarantanną domową objętych zostało 65 mieszkańców powiatu, a 114 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Na Dolnym Śląsku potwierdzono do tej pory 61 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. W całej Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 452, z czego pięć osób zmarło.

/mn/

Poprzedni artykułGmina Świdnica zamyka place zabaw
Następny artykułNaga Panna powitała wiosnę kwietnym parasolem [FOTO]