Strona główna 0_Slider 67 mieszkańców powiatu świdnickiego objętych kwarantanną

67 mieszkańców powiatu świdnickiego objętych kwarantanną

2

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy przedstawiła najnowsze informacje dotyczące działań podjętych na terenie powiatu świdnickiego w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Jak informuje dr n. med. Ireneusz Skawina, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy, kwarantanną domową objętych zostało 67 mieszkańców powiatu, a 50 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym. Pięć osób z podejrzeniem zachorowania – oczekujących obecnie na wyniki badań – przebywa w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu.

Na Dolnym Śląsku stwierdzono do tej pory osiem potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Dotychczas w całej Polsce odnotowano 68 przypadków zachorowań. Jedna osoba zmarła.

Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną prezydent Świdnicy zwróciła się z apelem do dyrektorów miejskich placówek oświatowych oraz rodziców świdnickiej młodzieży. Prosi o zwracanie uwagi młodym mieszkańcom, by czas kwarantanny traktowała poważnie. – Zwracam się do dyrektorów miejskich szkół – publicznych oraz niepublicznych z gorącym apelem o uczulenie rodziców uczniów uczęszczających do Waszych placówek, aby stosowali się do zaleceń Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej i dopilnowali, aby ich dzieci pozostały w domach na czas odwołanych zajęć dydaktycznych. To nie są dodatkowe ferie. Jest to czas kwarantanny. Ma ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa – pisze Beata Moskal-Słaniewska.

Prezydent zwróciła się już do świdnickiej Straży Miejskiej o wzmocnienie patroli i prowadzenie rozmów prewencyjnych z młodzieżą gromadzącą się m.in. w parkach. – Już obserwujemy przypadki gromadzenia się młodzieży w miejscach publicznych, parkach czy skwerach. Dlatego apeluję do rodziców, aby brak zajęć dydaktycznych nie traktować jako czas zabawy i spotkań towarzyskich ich dzieci, co może spowodować wzrost zakażeń. Proszę ograniczyć w tym czasie kontakt z najbliższymi, przyjaciółmi czy krewnymi do niezbędnego minimum. Życie towarzyskie przenieść należy do Internetu, a lekarstwem na domową nudę niech będą książki, filmy bądź prace domowe – dodała.

/mn/

Poprzedni artykułWojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego odwołuje egzaminy, kursy i szkolenia
Następny artykułWypadek pod Świebodzicami. Jedna osoba trafiła do szpitala