Strona główna 0_Slider 58 mieszkańców powiatu świdnickiego objętych kwarantanną

58 mieszkańców powiatu świdnickiego objętych kwarantanną

0

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy przedstawiła najnowsze informacje dotyczące działań podjętych na terenie powiatu świdnickiego w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Jak informuje dr n. med. Ireneusz Skawina, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy, kwarantanną objętych zostało 58 mieszkańców powiatu, a 50 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym. Cztery osoby z podejrzeniem zachorowania – oczekujące obecnie na wyniki badań – przebywają w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu. Względem danych z piątku, wykluczono zachorowanie na COVID-19 u jednej osoby, a dziewięć osób nie jest już objętych kwarantanną.

Na Dolnym Śląsku stwierdzono do tej pory jedenaście potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, z czego jedna osoba zmarła. Według stanu na 14 marca, godz. 12, kwarantanną lub izolacją objęto 297 osób, nadzorem epidemiologicznym – 1076, a ze względu na podejrzenie zachorowania hospitalizowano 100 osób. Dotychczas w całej Polsce odnotowano 93 przypadki zachorowań na COVID-19, z czego dwie osoby zmarły.

/mn/

Poprzedni artykułSchronisko dla zwierząt zamknięte dla osób postronnych, nieczynny sklep charytatywny
Następny artykułOd niedzieli biletu u kierowcy nie kupisz, od poniedziałku autobusy pojadą według rozkładu letniego