Strona główna Wydarzenia Świdnica Od niedzieli biletu u kierowcy nie kupisz, od poniedziałku autobusy pojadą według...

Od niedzieli biletu u kierowcy nie kupisz, od poniedziałku autobusy pojadą według rozkładu letniego

0

Od 16 do 25 marca obowiązywać będzie wakacyjny rozkład jazdy autobusów świdnickiej komunikacji miejskiej. To efekt sytuacji wynikającej z rozprzestrzeniania się koronowirusa i ogłoszonego przez rząd zamknięcia szkół, placówek oświatowych oraz zawieszenia działalności instytucji kultury. Już od niedzieli zawieszona zostanie sprzedaż biletów przez kierowców.

W razie ewentualnych, kolejnych decyzji okres obowiązywania rozkładu letniego może zostać przedłużony. – Do wydziału transportu Urzędu Miejskiego na chwilę obecną nie wpłynęły żadne wiadomości o zawieszeniu kursów przez prywatnych przewoźników. Ich połączenia międzymiastowe pozostają bez zmian – informuje Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu. O zmianach w rozkładzie poinformował przewoźnik PWHD: „Komunikacja na trasie Świdnica – Wrocław w dni robocze od dnia 13 marca będzie odprawiana według rozkładu na sobotę”.

Już wcześniej, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pasażerów, miejscy urzędnicy apelowali do osób korzystających z transportu miejskiego, aby nie nabywać biletów bezpośrednio u prowadzących pojazdy. W piątek apel zamienił się w decyzję o zawieszeniu sprzedaży biletów przez kierowców w okresie od 15 marca do 25 marca, a przednie drzwi w autobusach będą zamknięte dla obsługi pasażerskiej. – Prosimy o kupowanie biletów w autobusach przy użyciu bankowych kart płatniczych, w punktach sprzedaży oraz biletomatach – apeluje Dzwonkowska.

Sprzedaż biletów przez całą dobę prowadzona jest w 12 biletomatach przyjmujących bilon i wydających resztę, zlokalizowanych na przystankach komunikacji miejskiej: pl. Grunwaldzki, pl. Św. Małgorzaty, pl. Wolności-Równa, Muzealna, Łukasińskiego/Gdyńska, Pobożnego, Zamenhofa, Kopernika, E. Plater, Westerplatte/Sląska (koło galerii), Wyszyńskiego, Riedla. Autobusy wyposażone są także w automaty-kasowniki działające w oparciu o płatności bezgotówkowe. Z listą punktów sprzedaży biletów można się zapoznać w wykazie Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W związku z epidemią wszyscy kierowcy świdnickiego MPK mają dostęp do środka dezynfekcyjnego w atomizerze i korzystają z niego zgodnie z potrzebą. Wnętrza autobusów są także dezynfekowane specjalistycznymi środkami, zaś dziewięć ostatnio zakupionych Solarisów wyposażono w powłoki antybakteryjne na poręczach i uchwytach.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł58 mieszkańców powiatu świdnickiego objętych kwarantanną
Następny artykułMecze Powiatowej Ligi TKKF odwołane