Strona główna 0_Slider Udany rewanż i blisko setka zdobytych punktów…

Udany rewanż i blisko setka zdobytych punktów… [FOTO]

0

Świetne widowisko zafundowali swoim kibicom trzecioligowi koszykarze IgnerHome Polonii Świdnica i MKS-u Basket Szczawno Zdrój. Biało-zieloni zwyciężyli w swoim ostatnim domowym meczu w tym sezonie, rewanżując się tym samym rywalom za porażkę z poprzedniej konfrontacji.

Od samego początku starcie było szalenie wyrównane. W pierwszej kwarcie byliśmy świadkami niezwykle ofensywnego basketu. Ostatecznie górą byli goście, wygrywając 29:27. W drugiej ćwiartce skuteczność obu ekip była nieco słabsza, lecz tym razem o dwa „oczka” lepsi okazali się świdniczanie. Drużyny do szatni schodziły zatem przy stanie remisowym 43:43. Po zmianie stron zaczęła zaznaczać się przewaga podopiecznych Jarosława Moczulskiego. Przed ostatnią kwartą na tablicy wyników było 73:69. Finałowa część gry to jednak popis naszych koszykarzy, którzy z minuty na minutę zaczęli odskakiwać swoim przeciwnikom, osiągając w pewnym momencie dwucyfrową przewagę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 97:88 dla gospodarzy, którzy zrewanżowali się rywalom za ostatnią porażkę 82:88. Dzięki tej wygranej koszykarze IgnerHome Polonii Świdnica wciąż plasują się na drugiej lokacie w tabeli drużyn walczących w drugiej części sezonu 2019/2020 o miejsca 9-15. Zdecydowanym liderem jest ekipa KS-u Basket Legnica.

IgnerHome Polonia Świdnica – MKS Basket Szczawno Zdrój 97:88 (27:29, 16:14, 30:26, 24:19)

Polonia: Kostek 25, Słobodzian 22, Ozga 15, Soboń 15, Sieńko 10, Kaczmarczyk 6, Biernat 4, Hałdaś, Cisek, Połeć, Stec, Poradzisz.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykuł„O niechlujnym wyglądzie, brudne lub o odrażającym zapachu”. Takie osoby nie będą miały wstępu na dworzec Świdnica Miasto
Następny artykułStrażacy podsumowują skutki wichury nad powiatem. Kilkadziesiąt miejscowości bez prądu