Strona główna 0_Slider Strażacy podsumowują skutki wichury nad powiatem. Kilkadziesiąt miejscowości bez prądu

Strażacy podsumowują skutki wichury nad powiatem. Kilkadziesiąt miejscowości bez prądu

4

Z prędkością ponad 200 km/h na godzinę wiał wiatr na Śnieżce. Strażacy minionej nocy na Dolnym Śląsku interweniowali 500 razy, ale w powiecie świdnickim wyjazdów było tylko 10.

Powalone ogrodzenie przy dawnym szpitalu przy ul. Westerplatte

Niż Julia najbardziej dał się znać mieszkańcom Polkowic i okolic. W Świdnicy i pozostałych miejscowościach powiatu wiatr nie wyrządził dużych szkód. – Dwukrotnie wyjeżdżaliśmy do powalonych drzew, w Żarowie i Modliszowie, poza tym były to zerwane konary, zerwana papa z dachu i przewrócone ogrodzenia – mówi Jacek Kurczyński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. W Żarowie na przewrócone drzewo najechał samochód, ale nikt nie ucierpiał.

Jak informują energetycy ze spółki Tauron Dystrybucja, od godziny 8.50 bez prądu pozostają odbiorcy w następujących miejscowościach powiatu świdnickiego: Biała, Bojanice, Boleścin, Burkatów, Bystrzyca Dolna, Bystrzyca Górna, Chwałków, Gogołów, Gola Świdnicka, Grodziszcze, Jagodnik, Jakubów, Kątki, Krzczonów, Krzyżowa, Lubachów, Lutomia Dolna, Lutomia Górna, Makowice, Marcinowice, Miłochów, Mościsko, Mysłaków, Opoczka, Pszenno, Sady, Stachowice, Strzelce, Szczepanów, Świdnica, Tąpadła, Wieruszów, Wirki, Wiry, Zawiszów, Zagórze Śląskie, Zebrzydów. Usunięcie awarii planowane jest do godziny 16.00.

Powalone drzewo w Goczałkowie. Fot. OSP Rogoźnica

Dzisiaj pogoda będzie o wiele bardzie spokojna. Silny wiatr wieje już tylko na południowym wschodzie Polski.

/red./

Poprzedni artykułUdany rewanż i blisko setka zdobytych punktów… [FOTO]
Następny artykułJaki samochód wybrać, aby nie płacić dużo za jego ubezpieczenie OC?