Strona główna 0_Slider Szajka złodziei zatrzymana w Pieszycach. Czy kradli także w powiecie świdnickim?

Szajka złodziei zatrzymana w Pieszycach. Czy kradli także w powiecie świdnickim?

2

Kradziony sprzęt elektryczny, ogrodowy i samochodowy o wartości ponad 5 tysięcy złotych zabezpieczyli dzierżoniowscy policjanci w związku z zatrzymaniem trzech mężczyzn w Pieszycach. Grupa jest podejrzewana o kradzieże i kradzieże z włamaniem. Niewykluczone, że pojawiali się także w powiecie świdnickim.

Na zdjęciach ukradziony dziecięcy samochodzik i ślady opon samochodu złodziei.

O policyjnej akcji z 14 lutego napisał portal doba.pl. – Zatrzymani to 49-latek, 57-latek i 32-latek, wszyscy są mieszkańcami powiatu dzierżoniowskiego – mówi dzisiaj Marcin Ząbek, rzecznik policji w Dzierżoniowie. – Całej trójce został postawiony zarzut kradzieży, jeden z zatrzymanych usłyszał także zarzut prowadzenia pojazdu bez uprawnień. Prowadzimy postępowanie, które ma ustalić, ilu kradzieży mogli się dopuścić. Przesłuchujemy świadków, zbieramy materiał dowodowy – wylicza rzecznik. Mężczyźni po przedstawieniu zarzutów zostali zwolnieni, prokuratura nie zastosowała żadnych środków zapobiegawczych.

Mężczyźni zostali zatrzymani podczas jazdy białym, charakterystycznym busem. Taki pojazd był widziany także w powiecie świdnickim. 5 lutego informowaliśmy o serii kradzieży, do których od jesieni dochodziło w gminie Jaworzyna Śląska. Złodzieje ukradli drogie urządzenia, m.in. profesjonalną spawarkę, kosiarkę spalinową, prostownik, kable do maszyn rolniczych. Nie oszczędzili dwóch wysokiej klasy rowerów i dziecięcego samochodu, a nawet kilku kur. – Złodzieje doskonale wiedzieli, gdzie iść. Na pewno musieli obserwować domy, znaleźli przejścia przez inne posesje. Kradli w nocy, nie mieliśmy szans, żeby się przed nimi obronić – mówią ofiary szajki. – Podejrzewamy, że chodzi o co najmniej trzy osoby. Mniej nie dałoby rady wynieść ciężkich przedmiotów. W jednym przypadku użyli nawet wózka, który był w zabudowaniach.

W 2019 roku na terenie gminy Jaworzyna Śląska 7 zdarzeń z kategorii przestępstw przeciwko mieniu. W sprawach tych prowadzone postępowania karne pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świdnicy zakończone zostały z niewykrycia sprawcy.  Sprawy te przekazane zostały do Wydziału Kryminalnego, gdzie w dalszym ciągu prowadzone są czynności – informuje Magdalena Ząbek, rzecznik prasowy KPP w Świdnicy. – Jednocześnie dostrzegając aktywność mieszkańców w tym zakresie planowane jest w marcu spotkanie z ich udziałem m.in. w tej sprawie – dodaje rzeczniczka.

 Policja w Świdnicy podaje, że łącznikiem pomiędzy mieszkańcami gminy, a policją  jest dzielnicowy asp. szt. Robert Paruch, tel. nr tel: 74-85-88-147, 797-306-415
e-mail: [email protected]

/asz/

Poprzedni artykułOzon w walce z zarazkami i zanieczyszczeniami powietrza w świdnickim przedszkolu!
Następny artykułCukiernia „Kasia” i Swidnica24.pl zapraszają na pączki!