Strona główna Temat dnia Ozon w walce z zarazkami i zanieczyszczeniami powietrza w świdnickim przedszkolu!

Ozon w walce z zarazkami i zanieczyszczeniami powietrza w świdnickim przedszkolu!

0

Przedszkola, podobnie jak inne placówki oświatowe, to miejsca, w których ze względu na dużą rotacje ludzi istnieje ryzyko większej koncentracji zarazków. Najmłodsi są najbardziej narażeni na choroby, a także najwrażliwsi na obecne w powietrzu zanieczyszczenia. W trosce o swoich podopiecznych Niepubliczne Przedszkole „Promyk” w Świdnicy we współpracy ze świdnicką firmą Widłobrody dokonało zabiegu ozonowania.

Ozonowanie innowacyjną metodą oczyszczania powietrza
Ozonowanie to innowacyjna technologia dezynfekcji, która polega na wypełnieniu pomieszczeń wytwarzanym przez generatory ozonem. Po zabiegu pomieszczenia oczyszczone są nie tylko z groźnych dla dzieci bakterii i wirusów (co ma znaczenie zwłaszcza w trakcie sezonu grypowego), ale także ze szkodliwych alergenów (m.in. roztoczy) i niebezpiecznych substancji obecnych w powietrzu, które często mają rakotwórczy wpływ na organizm.

Ozon jest silnym utleniaczem, nawet 50 razy skuteczniejszym od chloru, a przy tym jest w pełni bezpieczny, bo po 1-2 godzinach po zabiegu rozpada się do czystego tlenu, dzięki czemu nie stanowi zagrożenia dla przebywających tam ludzi. Można powiedzieć, że jest to najbardziej ekologiczna metoda dezynfekcji, co zawsze staram się podkreślać, by pokazać, że jest alternatywa dla otaczającej nas zewsząd chemii – wyjaśnia Samuel Domański,właściciel firmy Widłobrody.

Samo ozonowanie ma zastosowanie także poza sektorem publicznym, jest metodą, która pozwala  oczyścić powietrze w domach i mieszkaniach czy miejscach pracy. Kiedy powinno się zdecydować na ozonowanie? „W większości przypadków – ponieważ nie tylko jakość powietrza w Polsce jest jedną z najniższych w Europie, ale wpływa także na to nowoczesne budownictwo powodujące, że jesteśmy zewsząd otoczeni sztucznymi związkami chemicznymi, które emitują nawet nasze meble w mieszkaniach. Do tego dochodzi problem z wentylacją, ale jak regularnie wietrzyć, kiedy alert smogowy co rusz ostrzega by nie wychodzić z domu? A według raportu WHO powietrze już w co trzecim budynku niekorzystnie wpływa na obecnych tam ludzi. Inne badania wskazują, że powietrze w domach może być nawet 60% bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz. Nic dziwnego zatem, że ludzie ciągle chorują albo są chronicznie przemęczeni, kiedy trują ich własne domy”. Więcej informacji znaleźć można na stronie https://www.widlobrody.pl/

Ozonowanie przedszkoli korzystnie wpływa na zdrowie dzieci
Okresowe ozonowania przedszkoli czy żłobków powoli staje się standardem w dużych miastach. Przedszkole Niepubliczne Promyk jest pierwszym w Świdnicy, które zdecydowało się w ten sposób podwyższyć standardy swojej placówki. O powodach skorzystania z tej metody opowiada dyrektorka przedszkola, Anna Kryśpiak – Rodzice naszych podopiecznych są coraz bardziej świadomi zagrożeń współczesnego świata dla ich dzieci, zwłaszcza w kwestii czystego powietrza. W mediach cały czas toczy się debata dotycząca tych spraw, jesteśmy informowani o tym, jak czyste powietrze ważne jest dla zdrowego rozwoju, zwłaszcza tych najmłodszych. Nasza inicjatywa jest więc próbą aktywnego włączenia się do wspólnych działań i  stawienia czoła tym wyzwaniom. W naszym przedszkolu zawsze stawialiśmy na nowoczesność, nie tylko w kwestiach pedagogicznych, ale także w obszarze zapewnienia dzieciom możliwe najlepszych warunków, biorących pod uwagę ich zdrowie. Stąd decyzja o podjęciu współpracy z firmą Widłobrody”.

Niepubliczne przedszkole „Promyk” aktualnie prowadzi zapisy dzieci do grup, lecz liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu dziecka do placówki decyduje kolejność zgłoszeń, dzieci muszą też mieć skończone 2.5 roku. Więcej informacji dostępnych jest na stronie placówki: https://promyk.swidnica.pl/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułTydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw
Następny artykułSzajka złodziei zatrzymana w Pieszycach. Czy kradli także w powiecie świdnickim?