Strona główna 0_Slider Nocny spacer z narkotykami

Nocny spacer z narkotykami [FOTO]

1

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie blisko 550 porcji handlowych narkotyków. Młody mężczyzna wzbudził zainteresowanie mundurowych spacerując po 1.00 w nocy jedną z ulic na terenie miasta. Dalszą część nocy 34-latek spędził już w policyjnej celi.

Funkcjonariusze wydziału prewencji świdnickiej komendy patrolując rejon miasta, około godziny 1.00 w nocy zauważyli młodego mężczyznę, który na widok zbliżającego się radiowozu wyraźnie przyspieszył kroku. Nerwowe zachowanie mężczyzny nie uszło uwadze policjantów. Szybko też poznali powód. Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy 34-latku dwa worki foliowe, z zawartością białego proszku oraz suszu roślinnego koloru brunatno-zielonego. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczony biały proszek to amfetamina, a susz roślinny to marihuana. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 550 porcji handlowych tych narkotyków – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast 34-latek do policyjnego aresztu. – Mieszkaniec powiatu kłodzkiego w sprawie usłyszał już zarzuty, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd – dodaje Ząbek.

Przypomina przy tym, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZ ulicy prosto do aresztu. Poszukiwany mężczyzna wpadł z amfetaminą
Następny artykułPodczas ferii będą kontrolować autokary