Strona główna 112 Podczas ferii będą kontrolować autokary

Podczas ferii będą kontrolować autokary

0

Zbliża się czas zimowego wypoczynku dla uczniów z Dolnego Śląska. Ferie zimowe to okres wyjazdów na kolonie i obozy. Czas ten wiąże się także z licznymi prośbami rodziców, opiekunów, nauczycieli i przewoźników o policyjne kontrole autobusów, którymi przewożone są dzieci.

W związku z okresem ferii zimowych świdniccy policjanci podejmować będą wzmożone działania prewencyjne zmierzające do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży. – Informujemy, że w okresie od 7 do 21 lutego 2020 roku, w godz. 6.30-8.30 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej policji, na parkingu Stacji Paliw PKN Orlen na ulicy Esperantystów w Świdnicy, kontrolować będą stan techniczny autokarów wożących dzieci do miejsc wypoczynku zimowego, bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia takiej potrzeby – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Jak dodaje, podczas ferii zwiększy się liczba kontroli pojazdów przeprowadzanych przez policję. – Funkcjonariusze będą zwracać uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierowców, odpowiednie wyposażenie autobusów, ich stan techniczny, a także na przestrzeganie czasu pracy – wskazuje rzecznik KPP Świdnica.

Istnieje także możliwość skontrolowania autokaru, którym dziecko będzie podróżowało, przez policjantów ruchu drogowego. – Skontaktuj się z dyżurnym najbliższej jednostki Policji i poinformuj o dokładnym terminie i miejscu odjazdu autokaru. Zanim dzieci wyruszą w podróż, policjanci sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wszystkie wymagane dokumenty. Możemy także wezwać patrol policji na miejsce, jeśli tylko stan techniczny pojazdu lub zachowanie kierowcy budzą wątpliwości – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNocny spacer z narkotykami [FOTO]
Następny artykułByły podejrzenia o seks w pracy i nagana. Sąd nie dał wiary