Strona główna 0_Slider Uczeń SMS-u Świdnica kolarskim mistrzem Polski!

Uczeń SMS-u Świdnica kolarskim mistrzem Polski!

3

Fantastyczne wieści dopłynęły do nas z położonych w województwie śląskim Szczekocin. Jakub Muszalik będący na co dzień uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego o profilu kolarskim w Świdnicy, został mistrzem Polski w kolarstwie przełajowym w kategorii juniorów!

To duży sukces naszej placówki i samego ucznia, który idealnie wpisuje się w ideę szkoły, łączącej pasję sportową z przygotowaniem do egzaminu dojrzałości. Jakub Musialik jest tegorocznym stypendystą Prezesa Rady Ministrów. To wzorowy uczeń, który ma najwyższą w szkole średnią wyników w nauce – 5,25. Zawodnik pochodzi z województwa śląskiego i dzięki szkole prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego może realizować swoje marzenia. Przed Kubą jeszcze długa droga, jest dopiero uczniem II klasy LO, ale kto wie czy nie zostanie w przyszłości następcą najbardziej utytułowanego absolwenta świdnickiej szkoły – Rafała Majki? Sezon kolarski szosowy rozpoczyna się dopiero w kwietniu i mamy nadzieję, że dyspozycja zawodnika i jego kondycja pozwolą na dalsze sukcesy – mówi szczęśliwa dyrektor szkoły, Dorota Fortuna-Rataj.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym odbyły się w ostatni weekend w Szczekocinach. W kategorii elita zwyciężyli Zuzanna Krzystała i utytułowany Marek Konwa, dla którego był to już ósmy triumf w krajowym czempionacie! W kategorii kobiet do lat 23 wygrała Patrycja Lorkowska, a wśród mężczyzn Stanisław Nowak. Najlepszymi juniorami zostali z kolei:L Patrycja Zawierta i wspomniany uczeń SMS-u w Świdnicy, Jakub Muszalik.

/MDvR, FOTO: Dariusz Krzywiński/

Poprzedni artykułPo raz osiemnasty wygrały bez straty seta
Następny artykułWygraj prezenty dla Babci i Dziadka [KONKURS]