Strona główna Sport Siatkówka Po raz osiemnasty wygrały bez straty seta

Po raz osiemnasty wygrały bez straty seta

0

Trwa znakomita seria w wykonaniu pierwszego zespołu młodziczek MKS-u Polonia Świdnica występującego w Lidze Dolnego Śląska. Podopieczne Michała Tomiałowicza wygrały w poprzedni weekend po raz siedemnasty i osiemnasty, a w całym sezonie nie straciły jeszcze nawet seta.

W ostatniej serii spotkań biało-zielone pokonały ekipy UKPS-u Lubin i UMKS-u Volley Głogów. Zawodniczki Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica przypieczętowały tym, samym awans do finału dolnośląskiego, gdzie zmierzą się cztery najlepsze drużyny z terenu naszego województwa. Oprócz siatkarek dowodzonych przez trenera Tomiałowicza w finałowej grupie zagrają: @Volley I Wrocław, AZS AWF SMS I Wrocław i Smilbus UKS Wieża I Radków. Zapowiada się bardzo ciekawa walka o medale dolnośląskiego czempionatu!

Drugi zespół młodziczek Polonii Świdnica prowadzony przez trenerkę Aleksandrę Calkę upodobał sobie dla odmiany tie-breaki, czego mogliśmy być świadkami również w ostatniej rundzie. Przegrana 1:2 z zespołem SL Salos RP Nowa Ruda oraz wygrana 2:1 z zespołem #Volley II Wrocław uplasowały nasz zespół na drugiej pozycji w grupie R. W kolejnej rundzie nasza druga drużyna grająca młodszym rocznikiem powalczy o miejsca 17-20, co należy traktować jako dobre osiągnięcie.

/MDvR/

Poprzedni artykułChcą 18 milionów złotych za represje, które dotknęły ich ojca
Następny artykułUczeń SMS-u Świdnica kolarskim mistrzem Polski!