Strona główna 0_Slider Nowy spektakl „Rubinowe gody” w świdnickim teatrze

Nowy spektakl „Rubinowe gody” w świdnickim teatrze [KONKURS]

0

Na nowy spektakl komediowy pełen zabawnych sytuacji zaprasza znany świdnickiej publiczności Wrocławski Teatr Komedia. Tym razem artyści zaprezentują premierową sztukę „Rubinowe gody” w reżyserii Wojciecha Dąbrowskiego. Spektakl w Świdnicy będzie można zobaczyć już 13 lutego w teatrze miejskim.

Czy po czterdziestu latach wspólnego życia wiemy wszystko o naszym partnerze? Nie chodzi tu nawet o jakieś skrywane tajemnice, ale o jego nigdy niewypowiedziane pragnienia, aspiracje czy preferencje. Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, by czterdziestą rocznicę ślubu uczcić inaczej, niż wszystkie poprzednie. Nie znają jednak praktycznego znaczenia słowa „luksus”, co powoduje choćby problem z dostaniem się do pokoju, czy awersję do egzotycznego – jak na ich gusta – menu w tutejszej restauracji. Wydawałoby się standardowa sytuacja małżeństwa z prowincji. I z pewnością wspólny weekend dałoby się jakoś przecierpieć, gdyby nie gość spod łóżka oraz portier, który zależność pomiędzy państwem z- i spod łóżka definiuje jako erotyczny trójkąt, będący odskocznią od szarej, małżeńskiej codzienności, starsi państwo zaczynają przebudowywać swoje życie (również jego sferę erotyczną) na nowo, a portier Danny najchętniej zamieniłby trójkąt w czworokąt. Polityka miesza się z codziennym z życiem, rodzinna sielanka z polityczną debatą. Kto wyjdzie obronną ręką z sytuacji, która dla każdej ze stron jest – delikatnie mówiąc – niekomfortowa? Sami zobaczcie – zaprasza na swój nowy spektakl Wrocławski Teatr Komedia.

Obsada:

Grażyna: Małgorzata Szeptycka
Marian: Paweł Okoński
Ktoś: Rafał Kwietniewski
Danny: Radosław Kasiukiewicz

Czas trwania: 100 minut + przerwa
Premiera: 12.01.2020

Spektakl „Rubinowe gody” zaprezentowany zostanie 13 lutego w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 20.00.

Bilety w cenie 70 zł do nabycia na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Wygraj zaproszenie!
Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na sztukę „Rubinowe gody” w Świdnicy. Aby je zdobyć należy wysłać maila na adres [email protected] z odpowiedzią na pytanie konkursowe: Skąd wywodzi się komedia jako gatunek dramatyczny? Na wiadomości zatytułowane „Teatr” zawierające również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych czekamy do 31 stycznia – wówczas nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie. Powodzenia!

/oprac. Agnieszka Nowicka/
/Materiały: Wrocławski Teatr Komedia/

Poprzedni artykułWystawa poświęcona Emilowi Krebsowi w niemieckim Ministerstwie Spraw Zagranicznych [FOTO]
Następny artykułO funduszach europejskich w Strzegomiu