Świdniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 23-letnią kobietę, podejrzaną o posiadanie środków psychotropowych oraz substancji odurzających. W jej mieszkaniu odnaleziono amfetaminę oraz marihuanę.
– 28 stycznia funkcjonariusze wydziału kryminalnego w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 23-letnią kobietę, mieszkankę powiatu świdnickiego, podejrzaną o posiadanie środków psychotropowych oraz substancji odurzających – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.
Podczas przeszukania mieszkania kobiety, policjanci natrafili na stojące na regałach plastikowe pudełka śniadaniowe, w których zamiast żywności przechowywane były narkotyki – amfetamina oraz marihuana. – Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 170 porcji handlowych tych narkotyków – wskazuje Ząbek. Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast 23-latka do policyjnego aresztu.
Kobiecie postawiono już zarzuty, a wkrótce o jej dalszym losie zdecyduje sąd. – W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – przypomina rzecznik KPP Świdnica.
/KPP Świdnica, opr. mn/



![Po dowód rejestracyjny bez kolejek i przez całą dobę. Starostwo uruchomiło urzędomat [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Starostwo-Powiatowe-urzedomat-2026.06.22-mix-238x178.jpg)

![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


