Strona główna 0_Slider Al. Brzozowa zyska parę ławek, oświetlenia na razie nie będzie

Al. Brzozowa zyska parę ławek, oświetlenia na razie nie będzie

7

Jest nadzieja na poprawę bezpieczeństwa na alejce prowadzącej do jednego ze świdnickich cmentarzy. Władze Świdnicy przychylają się do propozycji montażu oświetlenia wzdłuż al. Brzozowej, jednak rozpoczęcie jakichkolwiek działań uzależniają od dostępności środków w budżecie miasta. Mniej problemów ma sprawić montaż ławek, na których spocząć będą mogli m.in. seniorzy i osoby mające problemy z poruszaniem się.

Z prośbą o dokonanie kilku zmian na uliczce zwróciła się do prezydent Świdnicy radna Zofia Skowrońska-Wiśniewska. – Proszę o zamontowanie ławek przy al. Brzozowej oraz zamontowanie jednej lampy oświetlającej drogę prowadzącą na cmentarz. Jest to prośba starszych osób, dla których wejście pod górkę jest uciążliwe i chętnie odpoczęliby po drodze – wskazała radna w złożonej interpelacji.

Biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu, jak również liczne drzewa rosnące wzdłuż al. Brzozowej, stwierdzono możliwość zamontowania 2 szt. ławek we wnioskowanej lokalizacji – wyjaśnia w odpowiedzi prezydent Beata Moskal-Słaniewska. – Jeżeli chodzi o oświetlenie al. Brzozowej jako drogi publicznej, to podlega ona normom oświetleniowym, jak inne drogi w mieście. Dlatego nie może być ona oświetlona w myśl sugestii jedną latarnią. Minimalna ilość lamp to 10 — 12 szt. Ponadto projekt budowlany oraz sieć kablowa doziemna prawdopodobne będą także wymagały wycinki drzew i ustabilizowanie skarpy, na której biegnie droga. Z uwagi na szczupłość miejsca okazać się może koniecznym przebudowa układu drogowego tej ulicy, gdyż wszystkie z w/w elementów infrastruktury wzajemnie na siebie wpływają – tłumaczy prezydent

Realizacja tych prac uzależniona jest jednak od dostępności środków. – Jeżeli w trakcie trwania roku budżetowego 2020 zaistnieją możliwości finansowe pozwalające na inwestowanie, temat oświetlenia alei Brzozowej może zostać podjęty – konkluduje Moskal-Słaniewska.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułChcą obniżyć pensję burmistrza. W uzasadnieniu radni piszą o „szeregu błędów zarządczych”
Następny artykułFerie zimowe z Inicjatywą B