Strona główna Wydarzenia Żarów Ferie zimowe z Inicjatywą B

Ferie zimowe z Inicjatywą B

0

Nie ma śniegu, to bawimy się inaczej! Fundacja Inicjatywa B zaprasza na cykl popołudniowych zajęć edukacyjnych i artystycznych dla dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych w gminie Żarów. Organizacja stworzyła 5 autorskich wydarzeń, które odbędą się w Mrowinach, Imbramowicach i Żarowie w okresie od 7 do 21 lutego 2020 roku.

Program ferii zimowych został podzielony na wydarzenia, w których mogą wziąć udział najmłodsi, a zarazem najstarsi mieszkańcy Gminy Żarów. Ma być to międzypokoleniowa rozrywka, w ramach której przemycimy wartości edukacyjne – tłumaczy Tomasz Nycz z fundacji Inicjatywa B.

Organizator projektu przedstawia rozpiskę programową:

Nocne animacje 4 – Maraton filmów animowanych dla dzieci – Projekcja filmów animowanych o charakterze edukacyjnym przewidziana jest dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat. Seans filmowy składać się będzie od kilkunastu do kilkudziesięciu polskich, krótkometrażowych filmów animowanych, które pochodzą z programu The Best of O!pla; Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji. Filmy zostaną wyświetlone na dużym ekranie kinowym.

Data: 07.02.2020

Miejsce: Mrowiny, świetlica wiejska przy szkole

Czas: 18:00-20:30

Warsztaty kuglarskie dla początkujących – Blok teoretyczno-praktyczny dla dzieci i młodzieży, w ramach którego zdradzimy tajniki sztuk kuglarskich. Zespół Fundacji Inicjatywa B poprowadzi zajęcia dla początkujących żonglerów na: flowersticku, diabolo oraz poi, które pomogą rozwijać koncentrację, podzielność uwagi, refleks i kreatywność uczestników, a to wszystko dla mieszkańców Imbramowic (i nie tylko).

Data: 10.02.2020

Miejsce: Imbramowice, świetlica wiejska

Czas: 17:00-19:00

Żarowskie gry bez prądu 5 – Rodzinne rozgrywki w planszówki, karcianki i gry manualne, które już w postaci 5 edycji zostaną zorganizowane w Żarowie. Repertuar składający się z kilkudziesięciu gier zostanie opublikowany niebawem. Partnerem głównym niniejszego wydarzenia jest ogólnopolskie wydawnictwo gier planszowych: REBEL.pl.

Data: 13.02.2020

Miejsce: Żarów, Biały lokal Jacka Marczyńskiego

Czas: 18:00-22:00

Robimy proste karmniki dla ptaków żarowskiego Parku miejskiego – Propozycja warsztatowa dla najmłodszych mieszkańców Gminy Żarów, którzy własnoręcznie stworzą proste karmniki dla ptaków z materiałów recyklingowych. Po stworzeniu „karmników” zapoznamy się z żyjącymi w żarowskim parku ptakami, a następnie wybierzemy się na spacer w celu instalacji stanowisk z ziarnem.

Data: 18.02.2020

Miejsce: Żarów, willa IPD

Czas: 14:00-16:00

Zajęcia z grafiki komputerowej na własnych laptopach – Warsztaty praktyczne związane z grafiką rastrową, podczas których poznamy obsługę programu, zrealizujemy kilka ćwiczeń w oparciu o dostępne narzędzia oraz stworzymy kilka autorskich prac tj. kolaże, plakaty, fotomontaże etc. Zajęcia trwające 3 godziny mają na celu pobudzenie wyobraźni młodzieży oraz pokazanie, że praca z grafiką może być ciekawa.

Data: 21.02.2020

Miejsce: Żarów, willa IPD

Czas: 15:00-18:00

Na zajęcia tj.: warsztaty kuglarskie dla początkujących, robimy proste karmniki dla ptaków żarowskiego Parku miejskiego oraz zajęcia z grafiki komputerowej na własnych laptopach, obowiązują zapisy.

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy wysłać zgłoszenie na adres: [email protected]. W treści wiadomości prosimy o podanie imienia i nazwiska, wieku oraz numeru telefonu. Liczba miejsc jest ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub przeniesienia terminu wydarzeń ze względu na niewystarczającą ilość zapisanych osób.

Więcej informacji na stronie fundacji Inicjatywa B.

/Inicjatywa B, opr. mn/