Strona główna Sport Siatkówka Awansowały do wielkiego, dolnośląskiego finału

Awansowały do wielkiego, dolnośląskiego finału

0

Po raz dziewiąty z rzędu siatkarki V LO / Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy okazały się najlepsze w strefowym finale w kategorii szkół średnich i wywalczyły awans do dolnośląskiego finału. Ostatnie zawody odbyły się w środę, 15 stycznia w hali sportowej przy ulicy Pionierów. 

Nasze siatkarki w meczu półfinałowym pokonały I Liceum Ogólnokształcące z Kłodzka 2:1. W ścisłym finale świdniczanki spotkały się z IV Liceum Ogólnokształcącym z Wałbrzycha – drużynie opartej na zawodniczkach Chełmca Wałbrzych. Nasze siatkarki także zwyciężyły to spotkanie w stosunku 2:1. – Tym samym nasze uczennice awansowały po raz dziewiąty z rzędu do ścisłego finału Dolnego Śląska – komentuje szczęśliwy Wojciech Ząbek, trener drużyny.

Szczególnie bezpośredni mecz o awans do finału dostarczył kibicom niesamowitych wrażeń. Po przegranym pierwszym secie, początek drugiej partii również nie przebiegała po myśli naszych uczennic. Dopiero w połowie tej odsłony nastąpiło przełamanie i od tej pory to siatkarki ze Świdnicy zaczęły dominować. Po doprowadzeniu do remisu 1:1, w secie trzecim świdniczanki dosłownie rozbiły swoje rywalki, gromiąc je 15:8!

Wcześniej uczennice V Liceum Ogólnokształcącego/ZSE ze Świdnicy przebrnęły przez rozgrywki powiatowe, zdobywając mistrzostwo powiatu świdnickiego oraz przez półfinał strefy wałbrzyskiej. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny w finale strefowym została uznana Kinga Kaszubska, grająca na pozycji libero. Całej drużynie gratulujemy awansu do ścisłego finału dolnośląskiego, który odbędzie się 25 lutego 2020 roku.

Drużyna V LO wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych wystąpiła w składzie: Magdalena Kania, Alicja Januś, Katarzyna Kołtunowicz, Malwina Bober, Dominika Rutowicz, Barbara Ryba, Klaudia Kamińska, Daria Liwuś, Anna Mieczkowska, Kinga Fąfara, Nina Jasiecka, Kinga Kaszubska, Klaudia Malinowska, Julia Sobkowicz, Oliwia Smok, Aleksandra Sypko, Kamila Gałecka, Zuzanna Miezgiel oraz Julia Arendarczyk. Trenerem naszej ekipy jest Wojciech Ząbek.

/MDvR/

Poprzedni artykułFerie zimowe z Inicjatywą B
Następny artykułRuch coraz większy, a powstają kolejne budynki mieszkalne. Samorządowcy szukają rozwiązania