Strona główna 0_Slider Pierwszy zwycięski puchar dla UKS-u Lechia Dzierżoniów!

Pierwszy zwycięski puchar dla UKS-u Lechia Dzierżoniów! [FOTO]

0

Za nami pierwsze emocje związane z szesnastą edycją turnieju piłkarskiego Silesian Winter Cup. Dziś w hali sportowej na Zawiszowie o prym walczyli zawodnicy w kategorii wiekowej U-11. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęli dzierżoniowianie, ale do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. 

Młodzi lechiści jak burza przeszli przez fazę grupową notując cztery wygrane i jeden remis. O ich sile przekonały się następujące drużyny: FA Wałbrzych (5:1), Pogoń Pieszyce (5:0), AS Milicz (4:0) i Chojnik Jelenia Góra. Jako jedyna punkty urwała im Ślęza I Wrocław (2:2). Obok nich do półfinału wyszła Pogoń Pieszyce, a z grupy A Ślęza II Wrocław i AP Namysłów. Mecze o awans do wielkiego finału były bardzo zacięte. Finalnie UKS Lechia Dzierżoniów pokonał 1:0 AP Namysłów, a Ślęza II Wrocław po rzutach karnych rozprawiła się z Pogonią Pieszyce. W starciu o trzecie miejsce namysłowianie gładko pokonali pieszyczan 4:0. Wielki finał to spore emocje dla kibiców. W regulaminowym czasie gry żadna z drużyn nie chciała się specjalnie odkryć i padł rezultat 0:0. Rzuty karne lepiej egzekwowali jednak lechiści wygrywając 2:0. Dość niespodziewanie niezbyt dobrze poszło dziś ekipie gospodarzy. Gryf Świdnica miał chrapkę na powalczenie o czołowe lokaty, lecz skończyło się niestety na siódmej pozycji.

W sobotę, 28 grudnia o zwycięstwo powalczą zawodnicy z kategorii wiekowej U-9. Wszelkie szczegóły pod linkiem: http://silesiancup.pl/

Klasyfikacja końcowa:
1. UKS Lechia Dzierżoniów
2. Ślęza II Wrocław
3. AP Namysłów
4. Pogoń Pieszyce
5. AP Sobótka
6. FA Wałbrzych
7. Gryf Świdnica
8. AS Milicz
9. Rodło Opole
10. Ślęza I Wrocław
11. Chojnik Jelenia Góra
12. Błyskawica Szewce

Najlepszy bramkarz: Jakub Targosz (UKS Lechia Dzierżoniów)

Król strzelców turnieju: Wiktor Małek (Ślęza II Wrocław)

Najlepszy zawodnik: Filip Zwierzyna (UKS Lechia Dzierżoniów)

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułNamierz cichego zabójcę – wygraj czujnik czadu [ROZWIĄZANIE KONKURSU HIGHER]
Następny artykułPo raz dziewiąty Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Świdnicy