Strona główna 0_Slider Namierz cichego zabójcę – wygraj czujnik czadu

Namierz cichego zabójcę – wygraj czujnik czadu [ROZWIĄZANIE KONKURSU HIGHER]

0

Każdego roku w sezonie grzewczym odnotowuje się ogromną liczbę groźnych podtruć i przypadków śmiertelnych z powodu wycieku tlenku węgla. Jak chronić siebie i bliskich przed złymi, czasem tragicznymi konsekwencjami? Czego jeszcze nie wiemy o wrogu, zwanym „cichym zabójcą”?

Czad – jak się przed nim chronić?
W Polsce życie z powodu zatrucia czadem rokrocznie traci blisko 100 osób. Czad to gaz bezbarwny i bezwonny. Jego śmiertelna dawka, może powstać już w ciągu minuty! Wiele osób ma przeświadczenie, że przy nowoczesnej instalacji gazowej czy piecu, nie ma obaw o usterki i ulatnianie się czadu. To błąd!

Użytkowanie, zwłaszcza przestarzałych systemów grzewczych, może doprowadzić do nieszczelności lub nieprawidłowego odpływu spalin, ale równie dużym zagrożeniem jest brak dopływu powietrza. Szczelnie pozamykane okna, zasłonięte otwory wentylacyjne albo ich brak powoduje, że w naszych mieszkaniach lub domach możemy nie być bezpieczni.

Błędne jest myślenie, że do zatruć dochodzi wyłącznie w starych kamienicach. Nowe i wyremontowane mieszkania, z nowymi instalacjami są równie zagrażające w tym aspekcie. Ważne są więc regularne przeglądy systemu ogrzewania domu, wentylacja, ale warto też zainwestować w urządzenie jakim jest detektor.

Jak działa czujnik tlenku węgla?
Detektor zapewnia ciągły monitoring stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach. Autonomiczne detektory tlenku węgla – zasilane bateriami, takie jak oferuje firma HIGHER z Żarowa, są wyposażone w czujnik i sygnalizator.

– W chwili przekroczenia dolnej wartości granicznej powiadamianie automatycznie włącza się. Dodatkową zaletą jest fakt, że czujnik sygnalizuje niski stan baterii. Nie ma więc ryzyka, że urządzenie nie zadziała. Ponadto nasz produkt posiada specjalny przycisk „TEST”, który służy do sprawdzania czy działa prawidłowo – wyjaśnia Jakub Długaszek z firmy HIGHER.

Oferowany detektor, to urządzenie dostępne w cenie zaledwie 65 zł!

Gdzie zamontować czujnik czadu?
Montaż czujnika nie jest skomplikowany. Istnieje jednak kilka czynników mających wpływ na jego poprawne działanie.

Aby zmaksymalizować działanie detektora, należy go umieścić na wysokości oczu, tak aby jednocześnie był niedostępny dla dzieci. Najwłaściwsze będzie dla niego miejsce, gdzie jego działania nie zakłóci również przepływ powietrza – tłumaczy zasady montażu czujnika Jakub Długaszek. – Urządzenie nie powinno się znajdować w pobliżu np. kratki wentylacyjnej, obok okna czy drzwi. Z kolei powinno być montowane w pobliżu tych urządzeń, w których następuje spalanie – najlepiej w odległości nie mniejszej niż 2 metry. Ponadto należy pamiętać, że czujnik nie może leżeć na płaskiej powierzchni, ani być niczym zasłonięty – dodaje.

Firma HIGHER zapewnia o skuteczności i niezawodności oferowanego na piec-kominek.com produktu, który potwierdza zgodność z normą EN 61000-6-3:2007+A1:2011. Z uwagi na bezpieczeństwo zalecana jest wymiana co 3 lata.

Kto wygrał czujnik czadu?
Dla naszych czytelników mieliśmy do wygrania trzy czujniki czadu firmy HIGHER. By je otrzymać, wystarczyło odpowiedzieć na pytanie: Jaki asortyment, oprócz pieców i kominków, ma w swojej ofercie firma Higher? (Wymień co najmniej 5 produktów). Wśród asortymentu mogły się znaleźć chociażby drabiny, schody aluminiowe, nagrzewnice i dmychawy, betoniarki czy podnośniki towarowe. Czujniki czadu otrzymali: Radosław Staworowski, Anna Burzyńska i Piotr Gaweł. Gratulujemy!

/materiały nadesłane/

Poprzedni artykułPolicja poszukuje świadków śmiertelnego potrącenia w Świdnicy
Następny artykułPierwszy zwycięski puchar dla UKS-u Lechia Dzierżoniów! [FOTO]