Strona główna 0_Slider Po raz dziewiąty Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Świdnicy

Po raz dziewiąty Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Świdnicy

0

6 stycznia 2020 roku, pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami ponad 850 miejscowości w Polsce i 18 poza jej granicami. W Świdnicy będzie to już 9. edycja. Początek o godz. 14.00 na pl. św. Jana Pawła II.

Pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.

Po raz pierwszy Orszak przygotowywany jest przez Świdnicę wspólnie z gminą Marcinowice, gminą Jaworzyna Śląska oraz gminą Świdnica jako Orszak Trzech Króli Ziemi Świdnickiej.

Każda z gmin aktywnie włącza się w przygotowania w Orszaku. Na placu św. Jana Pawła II usłyszmy zespół „Ale Babki” z gminy Świdnicy, na trasie natomiast zobaczymy scenkę przygotowaną przez Szkołę Podstawową w Strzelcach. Ponadto każda z sąsiadujących gmin będzie reprezentowana przez królów zdążających do Świętej Rodziny, która będzie ze Świdnicy – w tym roku będą to państwo Amrogowiczowie wraz z dzieckiem.  Łącznie w przygotowania i przebieg Orszaku zaangażowanych osób jest blisko 150 osób.

Tradycyjnie dla uczestników Orszaku zostały przygotowane śpiewniki oraz korony, a także ciepły poczęstunek, na który zapraszają Parafie Ziemi Świdnickiej. Trasę przejdą także osiołki z Ośrodka Onoterapii w Lubachowie. Na Rynku kolędy zaśpiewa uzdolniona młodzież z Parafii Miłosierdzia Bożego w Świdnicy.

Dziękuję włodarzom gmin za przyjęcie zaproszenia do współorganizacji Orszaku. Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy powinniśmy być razem, dlatego tym bardziej cieszę się, że idea Orszaku poszerza się. Jest to dobry przykład solidarności i współpracy między gminami w naszym regionie – podkreśla Jan Jaśkowiak, koordynator Orszaku.

Organizatorzy Orszaku: Stowarzyszenie Dla Dobra Publicznego, Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej, Miasto Świdnica, Gmina Świdnica, Gmina Marcinowice, Gmina Jaworzyna Śląska, Fundacja Rodzina i Przedsiębiorczość.

Partnerzy: Świdnicki Ośrodek Kultury, Zespół Szkół Mechanicznych „Mechanik” w Świdnicy, Szkoła Podstawowa nr 105, Nadleśnictwo Świdnica, Fundacja Małżeństwo Rodzina, ZHP Świdnica, Ochotnicza Straż Pożarna.

/inf. koordynator Orszaku Jan Jaśkowiak, opr. red./

Poprzedni artykułPierwszy zwycięski puchar dla UKS-u Lechia Dzierżoniów! [FOTO]
Następny artykułBożonarodzeniowy koncert na sopran, organy i dwa chóry