Strona główna 0_Slider Bożonarodzeniowy koncert na sopran, organy i dwa chóry

Bożonarodzeniowy koncert na sopran, organy i dwa chóry

0

Lato i jesień obfitują w koncerty muzyki klasycznej. A co z zimą? I ta pora roku została zagospodarowana przez Fundację Dobrej Muzyki. Organizatorzy proponują spędzić jeden z ostatnich grudniowych wieczorów w towarzystwie muzyki bożonarodzeniowej na sopran, organy oraz dwa chóry!

Solistką niedzielnego popołudnia będzie sopranistka Dagmara Barna – wielokrotnie nagradzana na konkursach wokalnych m.in. w Poznaniu (2013), Karlsruhe (2015), Warszawie (2016), Katowicach (2017), Lublinie (2017) oraz Berlinie (2017). W swoim repertuarze ma partie z takich oper, jak m.in. „Burza” H. Purcella, „Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta oraz „Ariodante” G. F. Händla.

Ponadto wystąpią:
Zuzanna i Maciej Batorowie – koncertujący organiści oraz popularyzatorzy muzyki organowej. Występują w wielu krajach europejskich jako soliści, akompaniatorzy, a także w duecie Bator&Bator wykonując autorskie transkrypcje muzyki organowej i symfonicznej na 4 ręce i 4 nogi. Biorą udział w Festiwalach organowych w Polsce, na Litwie, w Niemczech, Francji, we Włoszech, Hiszpanii. Nagrali dwie płyty z muzyką organową.

Świdnicki Dziki Chór pod dyr. Katarzyny Szymko-Kawalec – założony w maju 2018 roku chór mieszany, którego członkami są lokalni muzyczni pasjonaci, którzy w śpiewaniu odnajdują radość i chcą ją przekazywać dalej. Dyryguje im absolwentka dyrygentury symfonicznej i operowej Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz nauczycielka muzyki wg założeń teorii uczenia się E.E. Gordona. Gościnnie do Zespołu dołączy Chór uczniów SP1 w Świdnicy pod opieką Anny Woźniak.

II KONCERTY ZIMOWE

29.12.2019, niedziela, godz. 16:30
Kościół Pokoju w Świdnicy, Plac Pokoju 6

Koncert Bożonarodzeniowy

Dagmara Barna (Gorzów Wielkopolski) – sopran

Świdnicki Dziki Chór
Katarzyna Szymko-Kawalec (Świdnica) – dyrygent
Chór uczniów SP1 w Świdnicy – opieka: Anna Woźniak
Zuzanna i Maciej Batorowie (Świdnica) – organy

W programie: G.F.Händel, Leontovych/Wilhousky, Le Bas/Chesterton oraz kolędy.

Wstęp wolny.

Poprzedni artykułPo raz dziewiąty Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Świdnicy
Następny artykułPierwszy śnieg w Świdnicy [FOTO]