Strona główna 0_Slider Kolędowanie z „Golec uOrkiestrą” uświetniło wigilijne spotkanie w Strzegomiu

Kolędowanie z „Golec uOrkiestrą” uświetniło wigilijne spotkanie w Strzegomiu [FOTO]

0

W niedzielę przed strzegomską Bazyliką Mniejszą odbyła się wspólna wigilia mieszkańców gminy Strzegom, samorządowców i duchownych. Po jej zakończeniu, uczestnicy wydarzenia mogli wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Golec uOrkiestra”.

Moi drodzy, przyjmijcie ode mnie życzenia – chciałbym je zaadresować do księdza proboszcza Marka [Babuśki z parafii pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu – red.], jego współpracowników, innych kapłanów, władz samorządowych, pana burmistrza i jego zastępcy, do wszystkich braci i sióstr. Słowa wdzięczności za to, że wyznajecie tak pięknie swoją wiarę, przybywacie na niedzielną celebrację Eucharystii, że żyjecie w swoich rodzinach licząc się z nauką pana Jezusa i staracie się żyć według Bożych przykazań – mówił biskup świdnicki Ignacy Dec podczas bożonarodzeniowej wieczerzy.

Tuż po niej w Bazylice Mniejszej odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Golec uOrkiestry. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zabrzmiały w wyjątkowych aranżacjach w towarzystwie instrumentów tradycyjnych.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułNa podium wdrapali się zawodnicy Parasola, Polonii-Stali i Karoliny [FOTO]
Następny artykuł„Chrzciny”. Kolejne święto teatru z dorosłymi alchemikami