Strona główna 0_Slider Jakub A. pozostanie w areszcie kolejne 3 miesiące

Jakub A. pozostanie w areszcie kolejne 3 miesiące

0

Do 12 marca 2020 roku przedłużony został tymczasowy areszt dla 22-latka podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Śledztwo w sprawie brutalnej zbrodni wciąż trwa. W dalszym ciągu biegli psychiatrzy nie przedstawili opinii dotyczącej poczytalności Jakuba A.

Sąd wydał postanowienie o przedłużeniu tymczasowego aresztowania do dnia 12 marca 2020 roku – potwierdza Marzena Rusin-Gielniewska z Sądu Okręgowego w Świdnicy. Decyzję podjęto w oparciu o dotychczasowe zeznania świadków, zgromadzone dowody, a także wyniki oględzin, które uprawdopodabniają podejrzenie, że to Jakub A. dokonał zbrodni. Zdaniem śledczych, inny środek zapobiegawczy mógłby okazać się nieskuteczny, a 22-latek mógłby wpływać na zeznania świadków lub zdecydować się na ucieczkę przed wymiarem sprawiedliwości. Jest to już drugie postanowienie o przedłużeniu aresztu dla Jakuba A.

Przypomnijmy, do zabójstwa 10-letniej Kristiny doszło 13 czerwca. Po zakończonych zajęciach szkolnych dziewczynka nie wróciła do domu. Rodzina zgłosiła policji jej zaginięcie i przystąpiła do poszukiwań, do których następnie włączyła się lokalna społeczność, strażacy i policjanci. Wieczorem w lesie między Imbramowicami a Pożarzyskiem przypadkowa osoba odnalazł ciało dziecka. Jak wykazała sekcja zwłok przeprowadzona na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi.

Podejrzewany o dokonanie zbrodni 22-latek został zatrzymany 16 czerwca na wrocławskich Partynicach. – Postawiono mu dwa zarzuty: pierwszy to zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, skumulowane ze znieważeniem zwłok, natomiast drugi zarzut to jest podżeganie we wcześniejszym okresie innej osoby do udziału lub współudziału w tym zabójstwie – wyliczał 18 czerwca Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Jakub A. został tymczasowo aresztowany, a także otrzymał status więźnia niebezpiecznego, został odizolowany od reszty więźniów i znajduje się w jednoosobowej, monitorowanej przez całą dobę celi.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułPorzuciłeś samochód? Wszyscy to zauważą
Następny artykułŚwidnicki duet zgarnia kolejne nagrody