Strona główna Kultura Świdnicki duet zgarnia kolejne nagrody

Świdnicki duet zgarnia kolejne nagrody

0

Najpierw nagroda główna konkursu piosenki autorskiej im. Jacka Kaczmarskiego, a dwa tygodnie później Platynowy Słowik wręczony podczas 12. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki „Hoffer Super Hit” Działdowo 2019. Świdnicki duet Lenda/Kozub nie próżnuje i zdobywa kolejne, muzyczne wyróżnienia!

fot. T. Proć/Biblioteka Raczyńskich

Pierwszą z nagród muzykom udało się wywalczyć podczas Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Autorskiej o Nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego, odbywającego się w Poznaniu w ramach festiwalu „Słowa w piosence – Frazy”. Główna nagroda trafiła do duetu Lenda/Kozub. – To wyróżnienie jest dla nas szczególnie ważne, dlatego raz jeszcze pięknie dziękujemy z tego miejsca wszystkim członkom jury! Organizatorom gratulujemy wspaniałej imprezy, a pozostałym artystom tak wysokiego poziomu i pięknego pióra, to był dla nas zaszczyt, znaleźć się w tak wybitnym gronie – stwierdzili laureaci.

Kolejną nagrodę przyniósł odbywający się w Działdowie XII Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Piosenki „Hoffer Superhit Festival”. W jury festiwalu zasiedli Agnieszka Hekiert (trenerka „Twoja Twarz Brzmi znajomo”), Mietek Szcześniak oraz Łukasz Zagrobelny, którzy w sumie wysłuchali 35 wykonawców, przyznając nagrody w dwóch kategoriach wiekowych, nagrody specjalne oraz nagrodę główną. Grand Prix – Platynowego Słowika zdobyła Paulina Lenda-Kozub.

/mn/

Poprzedni artykułJakub A. pozostanie w areszcie kolejne 3 miesiące
Następny artykułPotrącił pieszego i uciekł