Strona główna 0_Slider Śmietnisko na „morwach” wciąż czeka na uporządkowanie

Śmietnisko na „morwach” wciąż czeka na uporządkowanie [FOTO]

1

Mieszkańcy po raz kolejny apelują o uporządkowanie terenu znajdującego się na uboczu świdnickiego Osiedla Młodych. Miejsce nazywane „morwami” od dłuższego czasu bardziej przypomina dzikie wysypisko niż miejsce zachęcające do spacerów. Straż miejska zapewnia, że podejmie w tej sprawie działania.

Z prośbą o interwencję w sprawie zaśmiecenia „morw” mieszkańcy zgłaszali się już w lipcu. – Będąc na spacerze z psem zobaczyłem smutny widok – wielkie ilości śmieci pozostawionych przez przychodzących tam ludzi. Wzgórze było sprzątane co rok na wiosnę, jednak w tym roku tak się nie stało – alarmował czytelnik Swidnica24.pl. Sprawę przekazaliśmy wówczas straży miejskiej.

Nasi funkcjonariusze w całej rozciągłości potwierdzili zasadność zgłoszenia. Ustalono, iż teren ten jest własnością miasta. W związku z powyższym sprawę wraz ze sporządzoną dokumentację przekazano do właściwego wydziału UM. W celu wyeliminowania takich przypadków w przyszłości, uzgodniono, iż nadzór nad tym terenem zostanie przekazany firmie sprzątającej, która w razie konieczności uprzątnie nieczystości. Mam nadzieję, że poprawi to w sposób znaczący stan porządkowy tego wzgórza – informował 24 lipca Edward Świątkowski, kierownik prewencji w świdnickiej straży.

Od tego czasu sytuacja nie uległa jednak większej poprawie, stąd kolejna prośba o podjęcie działań przekazana przez mieszkańców. Jak wskazali, największy problem z zaśmieceniem „morw” występuje przy wejściu na ROD „Pod Grzybem” oraz przy potoku Jabłoniec. Interwencję ponownie przekazaliśmy strażnikom miejskim, którzy przyjęli zawiadomienie i zapewnili, że zajmą się rozwiązaniem problemu powiększającego się dzikiego wysypiska. Jak dodaje Edward Świątkowski, municypalni sprawdzą także, czy wcześniejsze zobowiązania zostały przez Urząd Miejski zrealizowane.

Michał Nadolski
[email protected]

zdjęcia nadesłane przez czytelnika

Poprzedni artykuł„Ustrzeliliśmy” Orła, cenna wygrana juniorów młodszych
Następny artykułEkologiczne powitanie jesieni [FOTO]