Strona główna Wydarzenia Świdnica Ekologiczne powitanie jesieni

Ekologiczne powitanie jesieni [FOTO]

0

W Miejskim Przedszkolu Integracyjnym „Słoneczko” w Świdnicy dzieci z trzeciej grupy powitały nadchodzącą jesień. Obserwując, jak wiele śmieci nas otacza oraz jak jeszcze niska jest społeczna świadomość ekologiczna, nauczycielka Violetta Wiercińska stworzyła autorski scenariusz „Ekologiczne powitanie jesieni”.

Pani Jesień skarżyła się w nim, że odeszło smutne lato, bo „zaśmiecony został świat”. Na szczęście przedszkolaki wraz ze zwierzętami, wybierając „eko-świat”, z zapałem wzięły się za porządkowanie przyrody, segregując odpady do właściwych pojemników: do niebieskiego- papier, do żółtego-plastiki, a do zielonego – szkło.

Nie zabrakło upominków dla wszystkich nowych eko-przedszkolaków, którzy rozpoczęli we wrześniu edukację przedszkolną. Dostali oni z rąk dyrektor Małgorzaty Anklewicz odznaki przedszkolaka ze „Słoneczka” oraz przygotowane przez grupę trzecią słoneczne medale.

Rozbudzanie świadomości proekologicznej jest jednym z przewodnich tematów rocznych w przedszkolu „Słoneczko”. Przedstawienie „Ekologiczne powitanie jesieni” było pierwszą ogólno przedszkolną imprezą związaną z tym tematem.

/Przedszkole „Słoneczko”, opr. red./

Poprzedni artykułŚmietnisko na „morwach” wciąż czeka na uporządkowanie [FOTO]
Następny artykułMoskal-Słaniewska kontra Morawiecki z Dworczykiem i Siemoniakiem w tle