Strona główna Sport Piłka nożna „Ustrzeliliśmy” Orła, cenna wygrana juniorów młodszych

„Ustrzeliliśmy” Orła, cenna wygrana juniorów młodszych

0

Po raz drugi w tym sezonie juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica sięgnęli po komplet punktów na boiskach ligi wojewódzkiej. Drużyna trenera Michała Oleszczyka pokonała na swoim terenie Orła Ząbkowice Śląskie 2:1. Gorzej poszło tym razem juniorom starszym, którzy grając na wyjeździe musieli uznać wyższość Piasta Żmigród.

Jedno jest pewne, spotkanie z Orłem powinniśmy zakończyć z bardzo solidnym bilansem strzelonych goli. Tak jednak nie było bowiem pudłowaliśmy w wydawałoby się dwustuprocentowych sytuacjach. Seryjnie marnowaliśmy sytuacje jeden na jednego z bramkarzem rywali, a do tego obijaliśmy obramowanie ząbkowickiej bramki. Zamiast bardzo przekonującej wygranej, mieliśmy nerwową końcówkę…

Do przerwy nic nie zapowiadało kłopotów. Świdniczanie przejęli inicjatywę i po pierwszych 45 minutach wygrywali 2:0. Na listę strzelców wpisali się Jakub Szparniak i Ksawery Istelski. Po zmianie stron przeprowadziliśmy prawdziwy szturm na bramkę Orła Ząbkowice Śląskie. Z łatwością dochodziliśmy do znakomitych sytuacji, ale wynik nie chciał ulec zmianie. Zamiast tego mieliśmy dość przypadkowego gola kontaktowego dla przeciwników w 83. minucie, a chwilę później nasza sytuacja wyglądała znacznie gorzej. Bardzo nieodpowiedzialnie zachował się Jakub Szaprniak, który dosłownie w przeciągu 60 sekund obejrzał dwie żółte kartki. Najpierw reklamował pozycję spaloną przy straconym golu, a następnie bezpardonowo przerwał szybki atak gości. Więcej goli jednak już nie padło, a cenne trzy punkty pozostały w Świdnicy.

Polonia-Stal Świdnica – Orzeł Ząbkowice Ślaskie 2:1 (2:0)

Polonia-Stal: Przyborowski, Zalewski (75′ Wojciechowski), Wójtowicz (60′ Duma), Kaźmierczak, Kraszkiewicz (46′ Staroń), Hruszowiec, Dyś, Szparniak, Stachurski (46′ Michta), Jajko, Istelski (65′ Reczyński).

Z zerowym dorobkiem punktowym swój mecz zakończyli tym razem juniorzy starsi Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni Sebastiana Ratajczaka remisowali do przerwy na wyjeździe z Piastem Żmigród 1:1 po golach Krzysztofa Wiktorowicza dla Piasta i Rafała Rząsy dla Polonii-Stali. Po przerwie obie drużyny miały swoje okazje na zdobycie zwycięskich trafień. Ta sztuka udała się niestety gospodarzom. Po golach Piotra Robaka i znów Krzysztofa Wiktorowicza skończyło się wynikiem 3:1 dla żmigrodzian.

Piast Żmigród – Polonia-Stal Świdnica 3:1 (1:1)

Polonia-Stal: Wajda, Kurzeja, Makówka, Żukowski, Sieradzki, Czarny, Sikora, Rząsa (60′ Gazda), Reif (80′ Lepak-Przybyłowicz), Madziała, Śmietana (70′ Jedziniak).

Poprzedni artykułPrzebudowa stadionu: CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury