Strona główna 0_Slider Nie wyrzucaj starego polaru! Przyda się świdnickim bezdomniakom

Nie wyrzucaj starego polaru! Przyda się świdnickim bezdomniakom

0

Psy są zadbane, nakarmione, mają małe wybiegi i zapewnione spacery z wolontariuszami. Nie mają jednak najważniejszego – troskliwych opiekunów, którym mogłyby towarzyszyć i bawić się. Pracownicy świdnickiego schroniska dla swoich podopiecznych starają się organizować atrakcje, które pozwolą zabić nudę i zapomnieć choć na chwilę o samotności. W prosty i tani sposób pomóc może każdy!

Fot. FMP Schronisko dla bezdomnych zwierząt

– To, co widzicie na zdjęciu to mata węchowa. Jej zadaniem jest zapewnienie psu pracy umysłowej – w zakamarkach pasków materiału ukryte są łakocie, które wyszukuje pupil za pomocą swojego nosa. Wykonują je nasi wolontariusze, pracownicy. Zajmują naszym psiakom czas, który muszą spędzać samotnie, w boksach, bez człowieka – opisują pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy na swoim fanpage’u i zachęcają, by niepotrzebną już odzież z polaru, stare koce polarowe i resztki tkanin polarowych przekazywać do placówki przy ul. Pogodnej. Jedyny warunek to taki, by dało się z nich zrobić około 30 centymetrowe paski i nie były zanieczyszczone.

Maty robimy z gumowych wycieraczek (świetny prezent od naszych przyjaciół) i właśnie pasków z polaru (nie wsiąka brudu, łatwo się go myje i szybko wysycha) – opisują pracownicy schroniska.

Niepotrzebny polar można dostarczać do schroniska przy ul. Pogodnej 3 w Świdnicy w godzinach pracy biura (pn-pt 11-17, sb-nd 11-16).

/opr. asz/